Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

Nová verze programu QuarkXPress za výrazně nižší ceny

Praha, 15. března 1999 - Společnost Quentin, autorizovaný distributor firmy Quark, Inc., dodává na trh novou verzi programu QuarkXPress 4.04 za výrazně příznivější ceny. Po dlouhém jednání s výrobcem bylo dosaženo snížení cen pro QuarkXPress Passport 4.04 pro Macintosh i Windows. Zároveň byly oznámeny zvýhodněné ceny při nákupu programu QuarkXPress současně s počítačem Power Macintosh G3. Nižších cen bylo dosaženo i přes velký pokles kurzu koruny vůči dolaru v posledních týdnech.

K nejvýraznějšímu snížení cen, takřka o 30%, došlo u verze pro Windows, a tak se nyní ceny plného produktu i upgradu dostávají na stejnou úroveň jako u verze pro Macintosh. Dodávka plné verze zahrnuje verzi 3.32 s hardwarovým klíčem a upgrade na verzi 4.04 s XT Setem. Sada doplňků XT Set je nyní nově dostupná i pro Windows a obsahuje importní filtry pro často používané formáty textu, korektor pro český jazyk a další doplňky.

Cena QuarkXPress 4.04 pro Macintosh je nyní nižší zhruba o 17 %, došlo také ke snížení cen upgradů pro majitele starších verzí, a to jak pro verzi zakoupenou s hardwarovým klíčem, tak pro verzi dodávanou bez hardwarového klíče.

Nová cena verze QuarkXPress 3.32 je oproti původní téměř poloviční, v ceně je zahrnuta i sada doplňků XT Set pro Mac. Sada XT Set pro Mac obsahuje korektory pro český a slovenský jazyk, řadu převodních filtrů pro často používané formáty (Text602, MS Word, WordPerfect) a další doplňky.

Pro uživatele, kteří zakoupí QuarkXPress zároveň s novým počítačem PowerMacintosh G3, jsou připraveny další slevy - pro verzi 3.32 sleva činí 20 %, u verze Passport 4.04 je to 13 %.

Nová verze programu QuarkXPress 4.04 přináší řadu drobných vylepšení i opravy chyb předchozích verzí. Pro uživatele verzí Lab-Pak a Multi-Pak je zde možnost přejít na síťový hardwarový klíč, který usnadňuje administraci rozsáhlých instalací. Při použití správy barev se nyní správně načtou i vložené ICC-profily. Zpracování rejstříků má lepší podporu češtiny a slovenštiny. Řada vylepšení se týká podpory technologie AppleScript pro Macintosh. Při tisku je možné nezávisle zvolit velikost spadávky a odsazení pasovacích značek. Byla zjednodušena instalace českého a slovenského prostředí.

QuarkXPress od svého uvedení v roce 1987 výrazně změnil způsob chápání a používání počítačové sazby, přinesl na běžné osobní počítače přesné nástroje pro typografii, zlom stránek a barvu, a zpřístupnil tak vydavatelům nástroje za zlomek ceny uzavřených sázecích systémů. V dnešní době používá produkty firmy Quark přes dva miliony uživatelů ve více než 100 zemích na celém světě. Nejnovější verze QuarkXPress Passport 4.04, oceněná mimo jiné cenou Zlatý Embax- Print při 19. mezinárodním veletrhu obalové, tiskařské techniky a reprografie Embax-Print Brno 1998, je nejefektivnější programové vybavení pro zlom stránek a nabízí mnoho textových a grafických nástrojů pro vysokou produktivitu operátora. Lokální jazykové úpravy zahrnují volitelná česká menu, české a slovenské dělicí algoritmy a slovníky pro korekci pravopisu.

O společnosti Quentin

Firma Quentin je výhradně česká společnost zabývající se distribucí technického i programového vybavení pro širokou oblast DTP a předtiskové přípravy. Je autorizovaným distributorem, střediskem technické podpory, registračním střediskem, prodejcem upgrade a specializovaných produktů společnosti Adobe v České republice. Dále v současné době zajišťuje dovoz a distribuci produktů Apple, Quark, Metacreations, Agfa, Best, Pantone, Helios, IXMICRO, Newer Technology, Sonnet, Sonic, XCite aj. v České republice i na Slovensku.

Pro více informací kontaktujte:

Martin Ler, agentura PR Consulting, Nad Pískovnou 4, 140 00 Praha 4-Krč
tel.: (02) 692 09 56, fax: (02) 692 09 65, hot-line: 0603 48 67 77
Pavel Tesař, Quentin, s. r. o., Bělohorská 45, 169 00 Praha 6
tel.: (02) 33 35 55 85, 33 35 55 86, fax: (02) 33 35 25 95
http://www.quentin.cz


Tiskové informace:

Pokud máte zájem být informován o všech nových tiskových zprávách vydaných společností Quentin, napište

V případě že potřebujete bližší informace o některém z produktů, které distribuujeme, fotografii či produkt na testování, neváhejte a ozvěte se

Zpět na odkazující stránku