Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

Quark vylepšuje vedoucí publikační program

Praha, 31. ledna 2000 - Společnost Quentin, autorizovaný distributor firmy Quark, Inc., ohlásila QuarkXPress Passport 4.1 CZ, nejnovější verzi nejpoužívanějšího programu pro počítačové publikování. S novými funkcemi a vylepšenou stabilitou nabízí QuarkXPress Passport 4.1 CZ nejefektivnější nástroje pro návrh a sazbu tiskových materiálů a samozřejmě také plné přizpůsobení pro místní podmínky, včetně úplné lokalizace uživatelského rozhraní a podpory českého a slovenského jazyka.

Verze QuarkXPress Passport 4.1 CZ mezi jiným zahrnuje vylepšenou podporu pro nové standardy v elektronickém publikování. Nový HTML filtr umožňuje exportovat text z QXP do HTML a také importovat HTML soubory do QuarkXPress dokumentů.

Pro usnadnění přechodu na digitální workflow poskytuje verze QXPP 4.1 CZ užší integraci s formátem PDF. Díky novému PDF filtru lze umisťovat stránky PDF souborů do QXP dokumentů a také, pomocí Adobe Acrobat Distileru, exportovat dokumenty QuarkXPress do formátu PDF. Kromě zjednodušení celého procesu tvorby PDF dokumentu umožňuje zachování hyperlinků, vytvořených z obsahu a rejstříku dokumentu. Tyto novinky spolu s osvědčenými vlastnostmi činí z QuarkXPress Passportu 4.1 CZ ideální nástroj pro tisk i elektronické publikování v nejvyšší kvalitě.

Nový komunikační doplněk QuarkLink, využívající internetové připojení, zlepšuje informovanost uživatelů o novinkách týkajících se QuarkXPressu a umožňuje snažší komunikaci s technickou podporou Quarku, bez nutnosti opustit rozhraní programu.

Kromě již zmíněných novinek a vylepšení QuarkXPress Passport 4.1 CZ poskytuje nové nástroje pro zvýšení produktivity, například možnost zobrazení náhledů bitmap v plném rozlišení, volitelné nastavení spadávky, vylepšené rozmnožování a transformace objektů, správce pro rychlé vytvoření sítě vodítek, "nůžky" pro snadné dělení objektů, tisk dokumentů obsahující kompozitní RGB na barevných PostScriptových tiskárnách, rychlý přístup k naposledy používaným souborům a další nové možnosti. Ke stávající podpoře mnoha evropských jazyků přibyly polština, maďarština, řečtina a portugalština; uživatel může využívat lokalizované rozhraní a jazykovou podporu pro daný jazyk. Všechny známé chyby aplikace byly opraveny.

QuarkXPress Passport 4.1 CZ bude dostupný pro MacOS i Windows počátkem března 2000. Update pro registrované uživatele verzí 4.0x pro MacOS a verze 4.04 pro Windows je distribuován zdarma na vyžádání. Update z verze 4.0.1 pro Windows se dodává včetně XTsetu za 3450 Kč.

O společnosti Quentin

Firma Quentin je výhradně česká společnost zabývající se distribucí technického i programového vybavení pro širokou oblast DTP a předtiskové přípravy. Je dodavatelem produktů společností Adobe, Apple, Quark, Metacreations, Agfa, Best, Pantone, Tektronix, Helios, IXMICRO, Newer Technology, Sonnet, Sonic, XCite aj.

Pro více informací kontaktujte:

Martin Lér, Quentin, spol. s r. o., Bělohorská 45, Praha 6
tel.: 333 555 85, fax: 333 525 95,
e-mail: ler@quentin.cz


Tiskové informace:

Pokud máte zájem být informován o všech nových tiskových zprávách vydaných společností Quentin, napište

V případě že potřebujete bližší informace o některém z produktů, které distribuujeme, fotografii či produkt na testování, neváhejte a ozvěte se

Zpět na odkazující stránku