Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

Záruka správného nátisku - certifikace Fogra a materiály EFI

Praha, 18. května 2006 - Společnost Quentin spol. s r. o. je držitelem certifikace nezávislého institutu Fogra pro digitální nátisk. Tato certifikace Quentinu umožňuje ověřovat a garantovat korektnost digitálního nátisku.

Pro studia a tiskárny je záruka kvality poskytovaných služeb nepostradatelná. Své klienty potřebují ujistit, že nátisky, které jim předávají, jsou ověřitelně správné. Institut Fogra garanci kvality nabízí a společnost Quentin, certifikovaný partner EFI-Fogra, je oprávněna tuto záruku poskytovat.

Certifikace spočívá v pořízení sady specializovaných výtisků kalibrovaného pracoviště a změření vytištěných hodnot. Tyto výsledky jsou spolu s protokoly zaslány společnosti Fogra k certifikaci. Po ověření správnosti je zákazníkovi zaslán certifikát a pracoviště bude uvedeno na webových stránkách v seznamu certifikovaných poskytovatelů digitálního nátisku nezávislého institutu Fogra.

Co je certifikace EFI - Fogra
Certifikace zaručuje dosažení barevné standardizované shody digitálního nátisku s normami ISO nebo referenčními normami, například ISO12647-2 (ISO
Coated) pomocí kalibračního proužku Ugra/Fogra Media Wedge 2.0 v kombinaci inkoustové tiskárny, softwarového RIPu EFI Colorproof XF a certifikovaného materiálu EFI (výrobce Tecco).

Co je nutnou podmínkou pro certifikovaný nátisk?

  • profesionální inkoustová tiskárna (např.: Epson SP 4800 / 7800 / 9800, Canon W6400P , W8400P)
  • EFI Colorproof XF v konfiguraci s modulem EFI Color Verifier Option (nebo EFI Designer Edition v kombinaci EFI Colorproof Verifier Stand Alone)
  • spektrofotometr (například EFI ES-1000, GretagMacbeth Eye One, XRite DTP41, XRite DTP20 Pulse, XRite DTP45, XRite DTP70.)
  • certifikovaný materiál (EFI Gravure Proof Paper 4245 Semimatt, EFI Offset Proof Paper 9200 Semimatt - oba materiály jsou certifikovány institutem Fogra)
  • kvalitní instalace, kalibrace a zaškolení celého řešení

Proč používat certifikovaný materiál?
Výrobce a institut Fogra zaručuje těmto materiálům vysokou stabilitu v čase (například rozdíl v bělosti papíru nepřesahuje ? E<1,5 v případě EFI Gravure Proof Paper 4245 Semimatt či EFI Offset Proof Paper 9200 Semimatt ? E<0,9 v případě EFI Offset Proof Paper 9200 Semimatt) a vysokou kvalitu. Tyto dva vybrané materiály mají větší barevný gamut než běžné nátiskové materiály, jsou téměř bez optického zjasňovače, což zaručuje minimalizování efektu metamerie a vysoce hodnověrnou správu barev.

O Fogra Graphic Technology Research Association Záměrem instutu Fogra Graphic Technology Research Association je podporovat výzkum, vývoj a využití tiskových technologií a jejich výsledky nasadit v tiskovém průmyslu. Aby dosáhl těchto cílů, institut Fogra má tým 50 technických inženýrů, chemiků, fyziků a dalších expertů.
Fogra má nyní přes 600 členů - grafická studia, vydavatelské společnosti, firmy zabývající se předtiskovou přípravou, tiskárny a dodavatelé pro tiskový průmysl. Více informací na www.fogra.org.

O společnosti Quentin

Firma Quentin je distributorem technického i programového vybavení pro širokou oblast DTP, grafiky, předtiskové přípravy a digitální fotografie. Je například dodavatelem produktů společností Adobe,Allume Systems,Apple Computer, Berthold, Canto Software, Canon, Efi, Eizo, EMC Dantz, Epson, Formac, Griffin Technology, Hewlett-Packard, Helios Software, iiyama, Keyspan, Konica, Macally, Macromedia, Microtek, Miglia, Miramar, Nikon, NEC, Nova Development, Olympus, Pantone, Quark, Ricoh, Sonnet Technologies, Střešovická Písmolijna, Symantec, Umax, URW,Wacom, Xanté, XRite aj.

Pro více informací kontaktujte:

Dagmar Hodková
hodkova@quentin.cz
http://www.quentin.cz / http://www.dtpobchod.cz


Tiskové informace:

Pokud máte zájem být informován o všech nových tiskových zprávách vydaných společností Quentin, napište

V případě že potřebujete bližší informace o některém z produktů, které distribuujeme, fotografii či produkt na testování, neváhejte a ozvěte se

Zpět na odkazující stránku