Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

Mediální společnost A-Pressen upgradovala na QuarkXPress 7

Nástup společnosti Quark ve vydavatelském průmyslu pokračuje, vedoucí skandinávská mediální skupina upgradovala na QuarkXPress 7.

Vedoucí mediální společnost na norském trhu, firma A-Pressen učinila rozsáhlou investici zakoupením aplikace QuarkXPress 7.

Londýn - 28. února 2007 – společnost Quark, Inc dnes oznámila, že A-Pressen, jedna z největších a nejvlivnějších norských mediálních skupin, objednala upgrade 1 000 licencí aplikace QuarkXPress na verzi 7.

A-Pressen používá QuarkXPress a QuarkCopyDesk více než 15 let, vydává 50 místních novin s denním nákladem 400 000 výtisků Mediální skupina zaměstnává 2 500 profesionálů v novinovém vydavatelství, tisku, televizi a elektronických médiích.

V prostředí, kde neustále roste konkurence, je snižování cen a zlepšování produktivity nutné pro přežití. A-Pressen upřednostňuje systém, který nabízí podstatnou návratnost investic a který poskytne nástroje k jednoduché organizaci vydavatelského procesu, snížení cen a zvýšení celkové efektivity. QuarkXPress 7 bude napomáhat se sdružováním obsahu a zefektivní workflow v mnoha titulech skupiny Protože je společnost A-Pressen dlouholetým uživatelem aplikace QuarkXPress, stala se právě dobrá znalost aplikace uvnitř organizace jedním z důležitých faktorů při rozhodování o upgradu.

Tom Lekang, šéf IT oddělení společnosti A-Pressen, řekl, že byl příjemně překvapen návratností investice a také funkcí „Kompoziční zóny“, které QuarkXPress 7 nabízí „Po důkladné analýze jsme usoudili že QuarkXPress 7 přináší ve srovnání s ostatními produkty na trhu nejvyšší návratnost investic,“ řekl Lekang. „Naší neustálou snahou je při zachování rostoucí kvality a efektivity redukovat náklady“

Poté dodal: „QuarkXPress 7 je zatím nejpodstatnější upgrade. Nové funkce znamenají značný přínos pro uživatele v průběhu celého publikačního procesu. Naším cílem je, aby všichni, kdo jsou zapojeni v procesu produkce, v reálném čase viděli stejný obsah – a QuarkXPress 7 nám dává nástroje, které to umožňují."

Norové čtou v přepočtu na jednoho obyvatele více novinových výtisků nežli v jiných zemích světa, což vytváří pro tuto práci prostředí plné výzev Navíc noviny musí poskytovat přesné a aktuální informace čelíc konkurenci ostatních tradičních novinových vydavatelství a nových mediálních společností. Z toho důvodu je bezpodmínečně nutné mít k dispozici správné nástroje, které zaručí efektivitu, kreativitu a úspěšnost.

Tom Lekang, šéf IT oddělení společnosti A-Pressen řekl, že „QuarkXPress 7 je jediná aplikace pro sazbu a zlom, která přináší revoluční funkci „Kompoziční zóny“. To znamená, že naši novináři mohou psát texty, které přesně naplní daný prostor na příslušných stránkách, čímž snižují časové nároky kladené na kolegy, kteří provádějí zlom stránky. Ve srovnání s tradičním postupem používaným v minulosti mohou grafici a editoři doplňovat redakční obsah dříve – a zároveň může každý vidět a pracovat se stejným obsahem - stejnou stránkou nezávisle na tom, kde se zrovna nachází."

SAXOTECH a TietoEnator, vedoucí skandinávští systémoví dodavatelé, pracují na dokonalé implementaci QuarkXPress 7, a umožňují tak společnosti A-Pressen, aby se plně soustředila na své hlavní dovednosti a cíle.

„SAXOTECH vidí QuarkXPress 7 jako velký krok kupředu pro novinový průmysl. Jsme rádi, že máme silný a blízký vztah s Quarkem a je nám potěšením poskytnout plnou integraci s naším vlastním řešením SAXOTECH Editorial workflow management systém,“ řekl Glenn Andersen, generální manažer SAXOTECH.

Ed Ewing, obchodní ředitel společnosti Quark pro severní Evropu řekl, „Novinový průmysl je trh plný výzev a Quark zůstává v blízkém pracovním vztahu s A-Pressen, aby této společnosti zajistil budoucí úspěch Jsme nadšeni že společnost takového významu a velikosti, jako je A-Pressen, se pro zajištění dosažení svých cílů - snížení nákladů a zvýšení produktivity práce, rozhodla pro Quark. Vidíme stále více a více vydavatelů novin, kteří upgradují na QuarkXPress 7. To je jasný doklad síly a pružnosti společnosti Quark, který bezpochyby demonstruje důvěru novinového průmyslu v toto řešení."

O společnosti A-Pressen

A-Pressen je největší norský vlastník lokálních novinových titulů Skupina má zároveň silnou pozici v lokálních rádiích, televizích a on-line publikování. Společnost je většinovým vlastníkem 48 novinových titulů, 43 on-line titulů, 8 místních televizních stanic a 30 lokálních rádiových stanic. A-Pressen vlastní 50 procent TV2 - hlavní televizní komerční stanice Norska. A-Pressen zaměstnává 2 500 lidí.

O společnosti Quark

Quark Inc. (http://euro.quark.com) je inovativní softwareová společnost poskytující řešení pro design, produkci a spolupráci, která významně mění oblast obchodní a kreativní komunikace Společnost Quark poskytuje profesionálním vydavatelům svůj stěžejní produkt, mnoha cenami ověnčenou aplikaci QuarkXPress, která mění možnosti tradičního publikování. Byla založena v roce 1981, sídlí v Denveru a je v privátních rukách.
Tiskové informace:

Pokud máte zájem být informován o všech nových tiskových zprávách vydaných společností Quentin, napište

V případě že potřebujete bližší informace o některém z produktů, které distribuujeme, fotografii či produkt na testování, neváhejte a ozvěte se

Zpět na odkazující stránku