Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

Quentin uvádí na český trh MacBook Air,
nejtenčí notebook na světě

Praha, 19. 2. 2008 - Nový stroj poprvé v Bontonland Megastore

Společnost Quentin 19. února v pražské prodejně Bontonland Megastore uvedla nejtenčí přenosný počítač na světě MacBook Air do prodeje v ČR. V nejužším místě "tlustý" pouhé 4 mm, váha 1,36 kg, rychlý procesor Intel Core 2 Duo, klávesnice v plné velikosti a širokoúhlý 13" LCD s LED podsvětlením - to jsou hlavní výhody nového MacBook Air.

MacBook Air je lehký, tenký, elegantní notebook s hliníkovým tělem, který lze díky rozměrům a váze vzít s sebou doslova kamkoliv. Přitom nabízí 13" LCD displej s rozlišením 1280x800 bodů s moderním LED podsvětlením a komfortní klávesnici plné velikosti, včetně možnosti podsvětlení kláves. Rozměry MacBook Air jsou 22,7 cm (hloubka), 32,5 cm (šířka) a tloušťka je od 0,4 cm v nejtenčím místě po 1,94 cm v "nejtlustším". MacBook Air je v nejvyšším místě tenčí než většina jeho konkurence v nejtenčí části.

O výkon se stará procesor Intel Core 2 Duo na frekvenci 1,6 GHz (volitelně 1,8 GHz), což je na notebook této kategorie nezvykle výkonné řešení. Zabudovaná baterie zaručuje napájení až na pět hodin práce při bezdrátovém připojení k internetu.

Převratným zlepšením je nový trackpad - ovládací destička s velkými rozměry a podporou vícedotykového ovládání, známého z iPhone a iPod touch. Díky tomu lze na tomto počítači řadu činností ovládat pomocí gest prstů.

MacBook Air přichází s inovativním přístupem ke sdílení optické mechaniky s jinými počítači, ať vybavenými Mac OS X nebo Windows. Díky jednoduchému sdílení mechaniky lze na MacBook Air snadno instalovat nejen aplikace, ale také přímo Mac OS X. Pro uživatele, kteří vyžadují standardní optickou mechaniku je k dispozici volitelná SuperDrive (DVD-RW) mechanika. Kromě standardního pevného disku s kapacitou 80 GB lze také na přání počítač vybavit 64 GB SSD (Solid-state-disk) jednotkou, která pro zápis informací nepoužívá pohyblivé části, ale tzv. flash-paměti.

Ceny MacBook Air začínají na 41 900 Kč (bez DPH) při nákupu prostřednictvím DTPobchod.cz a liší se dle konfigurace a dalších parametrů.

O společnosti Quentin

Firma Quentin je distributorem technického i programového vybavení pro širokou oblast DTP, grafiky, předtiskové přípravy a digitální fotografie. Je například dodavatelem produktů společností Adobe, Allume Systems, Apple Computer, Berthold, EFI, Canto Software, Canon, EMC / Dantz Development, Eizo, Epson, Formac, Griffin Technology, Helios Software, Keyspan, Macally, Macromedia, Microtek, Miramar / CA, XRite / Monaco, Nikon, Nova Development, Olympus, Pantone, Quark, Sonnet Technologies, Střešovická Písmolijna, Symantec, Thursby Software, Umax, URW, Wacom, Xanté aj.

Pro další informace kontaktujte:

Dagmar Hodková, Quentin, spol. s r. o., Bělohorská 45, Praha 6
tel.:  233 355 585, fax: 233 352 595, e-mail: hodkova@quentin.czTiskové informace:

Pokud máte zájem být informován o všech nových tiskových zprávách vydaných společností Quentin, napište

V případě že potřebujete bližší informace o některém z produktů, které distribuujeme, fotografii či produkt na testování, neváhejte a ozvěte se

Zpět na odkazující stránku