Quentin.czPřehled produktů v sortimentu společnosti QuentinProdejní síť


 

QuarkXPress 10


Pokud chcete vytvářet kreativní publikace pro tisk či digitální zařízení, potřebujete nástroj, který akceptuje vaše potřeby. Společnost Quark se již řadu let zaměřuje právě na tyto aspekty: účelné a intuitivní ovládání, funkce, které zjednodušují a automatizují práci, podpora moderních forem publikování.

QuarkXPress 10 opět pokročil o pěkný kus blíže k uživatelům - opět vylepšil ovládací palety a práci s nimi, pro uživatele počítačů Apple program zcela přepsal do nativního jazyka pro Mac Cocoa, čímž zpřístupnil využití systémových funkcí celoobrazovkový režim či skrývání paletek, a v neposlední řadě vyvinul nový grafický engine Quarku pro dokonalé podání obrázků, a to i v HiDTP rozlišení. Grafické podání obrázků je vyčleněno pod zátěž jednoho procesorového jádra, aby se nesnižoval komfort práce.

Novinky ve verzi QuarkXPress 10.1

 

8000% Zoom

Milujeme detaily. Se zvětšením na 8000% umístíte grafiku opravdu precizně a neunikne vám jediný detail.

Export jako obrázek

Exportujte rámečky či celé stránky jako obrázek (PNG, JPG).

Dynamická vodítka

Vodítka se vám nyní automaticky ukazují při zarovnání k jinému objektu, při úpravě na stejnou velikost a podobně.

Vlastní Colour Schemes

Vytvořte si vlastní barevné schéma, jak má QuarkXpress vypadat. *pouze Mac

HTML5 animace

Nově přidány HTML5 animace pro digitální publikování. Dokonale využijete v publikování s AppStudio a oživíte svůj interaktivní obsah.

Vylepšení QR Code

Změňte URL a další obsah, zobrazte si, co kód skrývá. Zvolte si typ zobrazení QR kódu - vektor nebo raster.

Knihy a Spolupráce

Knihy jsou zpět a lepší, než kdykoliv předtím. Tvorba z dokumentů i projektů, synchronizace stylů v designu, rejstříků a obsahu. Vhodné i pro tvorbu vícerozměrových projektů.

 

 

 

Nový grafický engine Xenon

QuarkXpress přináší nejmodernější nástroj pro podání obrázků. Proč nemít 100% podání u PDF, PSD či TIFF? Engine dokonale využije schopností vašeho počítače od využití všech jader a Multi-threading, až po Advance Vector Extensions, aby vám předvedl obrázky v plném adaptivním rozlišení ihned při práci. Již je konec nedokonalých náhledů. Obrázky jsou přepočítávány ihned v nejvyšším požadovaném rozlišení, ať už obrázek posouváte či otáčíte. Text zůstává textem, vektor vektorem, vše naprosto ostré v plném rozlišení. Podání vašeho dokumentu v QuarkXPress vás nijak neomezí, naopak uchvátí. Výrazně vylepšený výkon ve verzi 10.1.
Dalším významným vylepšením je skutečnost, že QuarkXpress nyní umí zachovat vrstvy, průhlednosti, vektory, kanály, ořezové cesty v PDF a PSD a dokonce s nimi pracovat v nové paletě "Pokročilé nastavení obrázku".  Tím se odkrývá cesta využít maximálně importované soubory a začlenit je komplexněji do finálního designu.

 

 

Kompletní nastavení na jednom místě


Veškerá nastavení, která chcete objektu přiřadit, nyní najdete v paletě “Míry”. Do této paletky se tak sjednocují všechny úpravy, které jste dříve našli v kontextovém menu “Změnit”.  Pro přehlednost a efektivitu byly přidány některé klávesové zkratky pro rychlý přístup k úpravám objektů. Navíc práce s paletami je ještě pohodlnější. Můžete je libovolně přeskupovat, minimalizovat, nechat skrývat, slučovat do skupin, zkrátka vytvořit si své vlastní prostředí, které vám bude maximálně vyhovovat.

 


Digitální publikování


Vzhledem k aktuálnímu vývoji publikačních trendů Quark v poslední verzi ukončuje podporu HTML a Flash, naopak budoucnost vidí ve formátech ePub a HTML5. Zatímco ePub připravíte přímo v QuarkXPress, pro publikaci v HTML5 Quark nabízí cloudové řešení AppStudio. Díky univerzálnímu standardu HTML5 se vám otevírají publikační možnosti pro většinu digitálních zařízení a otevírá se i cesta pro publikování pro webové prohlížeče. Obsah publikací můžete vytvářet nejen v QuarkXPress, ale i v konkurečním Adobe InDesignu s doplňkem AppStudio. Moderní formát HTML5 nejen že vytváří podstatně menší soubory, ale přináší i možnost vyhledávání v obsahu, což oceníte zejména v učebních textech, slovnících a podobně. Otestovat funkcionalitu můžete zcela zdarma, stačí se zaregistrovat na www.appstudio.net.

 

 

Systémové požadavky

Díky technologické inovaci se Quark musel omezit jen na poslední operační systémy. QuarkXPress 10 tak podporuje pouze Mac OS X 10.7 a novější a Windows 7 a novější. Stejně tak Quark ukončuje podporu starých souborů z verzí QuarkXPress 3-6.

 

Licenční politika

Quark neplánuje uvedení ročního předplatného, tj. kupujete stále plnohodnotný, časově neomezený produkt. Co se týče upgradů, tak do konce roku 2013 lze upgradovat na aktuální verzi 10 z verzí 8 a 9. Od dalšího roku bude možný upgrade již jen z verze 9. Plné verze nabízí klasické komerční jednotlivé i síťové, verze pro státní instituce, neziskové společnosti a konečně školy, studenty a učitele.

 

Souhrn nových vlastností a vylepšení v QuarkXPress 10:

 • Moderní a optimalizované uživatelské rozhraní
 • Podpora HiDPI a Retina Display
 • Grafický engine Xenon pro dokonalé zobrazení vložených obrázků
 • Nová paleta Pokročilé nastavení obrázku pro práci s vrstvami nejen z Photoshopu
 • Přepsání QuarkXPress pro Mac kompletně v Cocoa (nativní aplikace) pro využití možností posledních systémů (celoobrazovkové zobrazení a další)
 • Tvorba QR Code
 • East Asian Typografie dostupná ve všech verzích programu
 • Import obrázků a odkazů z Microsoft Word
 • Zachování vektorů a průhledností v PDF
 • Vylepšení práce s vrstvami
 • Nový náhled tisku
 • Nově rozmístění objektů dle klíčového objektu
 • Zvýraznění chybějících písem
 • Vylepšená podpora IME
 • Vylepšení nástroje Pero
 • Nově možnost řazení záložek dokumentu
 • AppStudio – vylepšené možnosti digitálního publikování  (obr.5)
 • Více jak 50 dalších vylepšení

Podrobnější informace naleznete na www.quark.cz nebo na www.quark.com