Quentin.czPřehled produktů v sortimentu společnosti QuentinProdejní síť


QuarkXPress 2018 - nová úroveň designu pro tisk i digitální publikace

Stále jako trvalá licence.QuarkXPress zůstává zásadním softwarem pro grafický design a zlom pro všechny kreativní profesionály. Statisíce uživatelů na něm úspěšně produkují tiskové a digitální výstupy.


QuarkXPress 2018 je další verzí, která zvyšuje design a produktivitu na další úroveň. Přináší nedestruktivní grafiku a úpravy obrázků přímo v QuarkXPress, takže již nemusíte přepínat do jiných aplikací a výrazně tak zvýšíte svou produktivitu. Maximálně zjednodušené digitální publikování, kdy v pár krocích převedete tiskový výstup na responzivní HTML5 publikaci, stejně jako na iOS/Android aplikaci. Jednorázové aplikace pro Android a iOS publikujete zcela zdarma.

 

QuarkXPress 2018 se zaměřuje na vylepšení v těchto oblastech:

 

Typografie bez kompromisů – špičková kontrola a využití všech vlastností OpenType písem, definované styly pro úrovně dělení textu, první aplikace, která podporuje „Color Fonts“ (SVG) pro tisk a digitální výstup

Přímý import InDesign® IDML – import dokumentů InDesignu je nyní snadný, design a nastavení zůstávají zachovány, vhodné pro uživatele, kteří přecházejí z InDesignu

callas® PDF Print Engine – export do PDF nyní obsahuje Adobe PDF knihovny a udržuje si tak vysokou kvalitu

Vestavěná odpora skriptování v JavaScript v8 – můžete automatizovat některé opakující se činnosti a dokonce přidávat nové vlastnosti pomocí skriptů

Neomezená tvorba jednotlivých aplikací pro Android – nyní zdarma v QuarkXPress i tvorba aplikací pro Android (pro iOS byla k dispozici již ve verzi 2017)

 


Typografie bez kompromisů

 • Maximální kontrola OpenType 
 • Podpora Color Fonts
 • Vylepšené zobrazení fontů
 • Úrovně „přísnosti“ dělení

 

Profesionální tiskové publikace

 • Přímý import InDesign IDML 
 • callas PDF Print Engine
 • Tagged/Accessible PDF
 • Integrovaná podpora skriptování JavaScript v8
 • Možnost konverze Digitální layout na tiskový (doposud šlo automaticky převádět jen opačně)

Neomezené digitální publikování

 • Neomezená tvorba jednorázových publikací pro Android i iOS
 • Vylepšené digitální náhledy
 • Optimalizace exportu do HTML5 
 • Digitální interaktivita i pro skupiny objektů
 • Nově možnost sbalení pro digitální výstup

TRVALÁ LICENCE - ŽÁDNÉ PŘEDPLATNÉ


PLUS automaticky získáte:

#1 60-ti denní mailovou podporu přímo od Quarku, 90-ti denní podporu v českém jazyce na naší hotline
#2 Přístup do exkluzivní facebookové skupiny QuarkXPress
#3 Videokurzy od Martina Turnera
#4 Licence funkční na Mac i Win
#5 Trvalá licencePřehled novinek z verze 2017Image editing on iMac screen

Image editing full combo

Obrázky a vektory

Nová verze QuarkXPress klade důraz na úplnost a kompaktnost QuarkXPress. Pro svůj design již nepotřebujete aplikace jiných výrobců. QuarkXPress již umožňuje práci s vektory a nyní přináší i komplexní nedestruktivní práci s rastrovými obrázky. Obsahuje nyní sady filtrů pro úpravy barev, ostrosti, prolnutí barev a podobně, čímž umožní kompletní tvorbu designu přímo v QuarkXPress.


Nedestruktivní editace obrázků (vylepšení)
Nová paleta Upravení obrázků umožňuje upravovat rastrový obrázek souboru importovaného do QuarkXPressu. Na obrázek můžete aplikovat filtry, barevné korekce, režimy prolnutí nebo upravit jeho průhlednost. Efekty můžete na obrázek aplikovat v nedestruktivním režimu a rovněž uložit obrázky s aplikovanými efekty.


Nedestruktivní editace obrázků (filtry)
V rámci úprav můžete použít řadu standardních nedestruktivních filtrů. Jedná se o filtry na úpravu barevnosti a další efekty jako zostření, šum, vyhlazení, obrysy. Zkrátka vše, na co jste zvyklí při úpravách obrázků. Efekty aplikované na obrázek se okamžitě zobrazí v sestavě. Pořadí aplikovaných efektů můžete měnit. Kterýkoli aplikovaný efekt můžete rovněž odstranit. Po aplikování požadovaných efektů na zvolený obrázek můžete zkopírovat sadu atributů a aplikovat je na další obrázek. Obrázek můžete uložit s aplikovanými efekty nebo bez nich.


Průhlednosti
V QuarkXPressu je nyní nově funkce režimů prolnutí s průhledností. Režimy prolnutí vám umožňují určit, jak se barvy objektů prolnou s barvami objektů na pozadí. Režimy prolnutí můžete aplikovat na rámečky, rámy, obrázky, texty a čáry.

Typografie a text

Designers use subtle typographic effects and micro-typography to underline and support marketing messages. These effects are only possible if your design software supports advanced typography requirements. QuarkXPress has always provided powerful typographic tools such as the still unmatched ability to apply horizontal AND vertical kerning as well as editing kerning pairs. QuarkXPress 2017 adds powerful new possibilities. Here are some highlights:


Tah textu
QuarkXPress umožňuje nakreslit obrys (nebo tah) okolo jednotlivých znaků. Můžete definovat barvu, šířku a typ propojení tahů. Tah textu můžete definovat jako součást textové nebo odstavcové předlohy stylu.


Stínování textu
V QuarkXPressu je v paletě Míry přidána nová paleta a karta. S nimi můžete aplikovat stínování textu na celý odstavec nebo na výběr textu v odstavci. Navíc si můžete vytvářet styly stínování textu a aplikovat je ve stylu použitého textu.


Sloupceolumn Spanning/Splitting
You need to span a headline in a 3-column text box over all columns quickly. With QuarkXPress now offering the ability to split and span column flow in a single text box, it’s just a click away. It even works if you want to split an existing textbox or even a column into more columns.


New Line Between Columns
To simplify the creation of column rules (lines between columns of a text box) QuarkXPress 2017 adds the capability to simply apply automatic rules to multi-column text boxes.Text tools combo

Digital-publishing combo

Novinky pro digitální publikování

With QuarkXPress 2016 we introduced HTML5 Publications that display pixel-perfect layouts on all modern desktop, tablet, and mobile browsers, providing an easy and effective online experience. With HTML5 Publications you can go beyond static print layouts to add interactive enrichments such as scrollable areas, slide shows, animations and more. Quite possibly the easiest way to share your final magazine, newspaper, comics, reports, ads and more. With QuarkXPress 2017 we continued to innovate the digital output plus we added an option to even create iOS apps completely free on your desktop.


Responzivní HTML5 Publikace (výstup pro více zařízení)
QuarkXPress 2017 can export multiple digital layouts of different sizes as a single HTML5 package. For example, you can create a layouts for an iPad (Vertical and Horizontal), duplicate it using Adaptive Settings to iPhone (V and H) and adjust it. Both sizes are exported into the same HTML5 Publication so your readers will see the correct layout depending on the size of their viewing device. This happens responsively, meaning if your readers use a desktop browser to view these and decrease the browser window, they will suddenly see the iPhone layout instead of the iPad layout. Of course, you are not limited to two sizes, you can create as many different sizes as you need. Now your readers can have the most device-appropriate layout automatically.


Adaptivní změna velikosti projektu
QuarkXPress supports the rapid conversion of print layouts into digital media through adaptive conversion. Adaptive conversion lets you convert a print layout into a digital layout and automatically resize all design elements, even if you convert the layout to different aspect ratios. Adaptive Conversion allows you to specify which attributes of your design will be adjusted and which will stay in their original size. This speeds up conversion significantly between different media and devices.


“Neomezená”* tvorba iOS Single aplikací
Use the QuarkXPress digital layout capabilities to create innovative interactive experiences, all 100% based on HTML5. Now you can create as many single iOS apps as you like. No subscription, no per-app-fee, all done directly from within QuarkXPress 2017.

*Pro použití potřebujete Developer Apple ID.Minimální systémové požadavkyQuarkXPress 2017 podporuje 3 nejnovější operační systémy MacOS a Windows. Kompletní seznam požadavků pro QuarkXPress 2016 a 2017.


Mac: Yosemite (OS X 10.10), El Capitan (OS X 10.11) a Sierra (MacOS 10.12)
Windows: Windows 7, 8.1 a 10 (64 bit)