Quentin.czPřehled produktů v sortimentu společnosti QuentinProdejní síť

Často kladené dotazy

QuarkXPress 5

Známé problémy a doporučení k řešení některých problémů

 

Vyžadované komponenty

Seznam aktivních komponent, které jsou vyžadovány pro řádný běh aplikace, je přístupný jak z menu "Služby", tak přímo ve složce "Required Components", která je součástí složky s nainstalovanou aplikací. Bez těchto součástí nelze aplikaci spustit.

Odkazy, hyperlinky

Úplnou samozřejmostí je zcela jistě tvorba odkazů ve webových dokumentech. Ale v novém QuarkXPressu není nic jednoduššího, než přidat odkaz i do klasického dokumentu, což oceníte, až se jej rozhodnete publikovat elektronicky ve formátu PDF.

Vylepšení tiskových možností

Změn si všimnete až budete tisknout na neposkriptovou tiskárnu, nebo až klepnete v tiskovém dialogu na záložku "Náhled", která je nově rozšířená o celou řadu důležitých informací, či až budete chtít separovat dokument včetně prázdných plátů.

Vylepšená práce s dokumentem typu Kniha

QuarkXPress 5.0 nabízí vylepšení funkčnosti dokumentu typu Kniha po síti a přepracovaný dialog ?Synchronizace" kapitol, který umožní přesně nastavit, které atributy se mají synchronizovat a pro které má zůstat zachováno specifické nastavení.

Vylepšená práce s rejstříky

Ve verzi 5.0 můžete počítat s automatickým vložením všech výskytů daného výrazu do rejstříku. Vlastností rejstříků, které jsou pod plnou kontrolou uživatele, přibylo. Můžete vkládat jednotlivé fráze s obráceným pořadím slov (což se může hodit při vkládání jmen autorů), měnit úroveň zařazení položky či definovat styl, kterým se budou zobrazovat křížové odkazy.