Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

QuarkXPress 2017 - zvyšujeme laťku moderního designu

QuarkXPress 2017 je novou verzí, která zvyšuje design a produktivitu na další úroveň. Přináší nedestruktivní grafiku a úpravy obrázků přímo v QuarkXPress, takže již nemusíte přepínat do jiných aplikací a výrazně tak zvýšíte svou produktivitu.
A navíc v pár krocích převedete tiskový výstup na responzivní HTML5 publikaci, stejně jako na iOS aplikaci. To vše zdarma v rámci QuarkXPress 2017. Pevné mezery pro QuarkXPress 2017 dodáváme opět v ceně licence Quarku.

PANTONE - nové barvy, nové možnosti

Praha, 16. března 2016 Po významném rozšíření textilních barev v loňském roce uvádí firma PANTONE na trh nové barvy pro oblast grafického designu. Do stávajícího vzorníku Pantone Matching System přibylo dalších 112 barev, které byly navrženy předními designéry. Celkově je v knihovně Pantone 1.867 barev. Nové barvy jsou k dispozici také v elektronické podobě v aplikaci PANTONE Color Manager.

PANTONE - nové barvy inspirují nové myšlenky

Praha, 3. září 2015 V současné době se trhy mění překotnou rychlostí a barva má unikátní schopnost zaujmout lidské oko. Proto PANTONE uvádí 210 nových moderních barev, které rozšiřují knihovnu Pantone Fashion & Home & Interiors. Designérům tak umožní realizovat větší šíři myšlenek a originálních řešení. Nové barvy jsou nyní k dispozici také v elektronické podobě v aplikaci PANTONE Color Manager. Celkový počet barev této knihovny dosáhl 2310.

Co je nového v QuarkXPress 2015?

Praha, 13. dubna 2015 Nové funkce u QuarkXPress 2015 si jistě zamilujete. Vycházejí totiž primárně od Vás, uživatelů. Rychlá práce s 64-bitovým výkonem, k tomu řada vyžádaných funkcí a nástrojů. A navíc stálá permanentní licence, žádné předplatné. Na jaké novinky se tedy můžeme těšit?

Společnost Quentin se zúčastní veletrhu REKLAMA POLYGRAF

Praha, 1. dubna 2015 Quentin, spol. s r.o. distributor a fundovaný poskytovatel technického a programového vybavení pro DTP a předtiskovou přípravu se účastní veletrhu REKLAMA POLYGRAF, která se koná 12. - 14. 5. 2015 na Výstavišti Praha - Letňany. Bude zde prezentovat X-Rite, Pantone, Ilford a Tecco.

Quentin, spol. s r.o. se stal dne 1.9.2014 novým distributorem firmy ILFORD Imaging Europe GmbH.

Praha, 6. října 2014 - Společnost Quentin, spol. s r.o. se stala 1. září 2014 novým distributorem společnosti ILFORD pro ČR a SR. Společnost ILFORD vyrábí již přes sto let vysoce kvalitní fotografické materiály po celém světě.

EFI, Inc. uvedla 24. června 2014 novou verzi tiskového ovladače EFI Fiery XF 6.0 a vyhlašuje cenovou promo akci.

Praha, 26. června 2014 - EFI, Inc. uvedla 24. června 2014 novou verzi EFI Fiery XF 6.0 a vyhlašuje cenovou promo akci na EFI Fiery XF 6.0 Production.

Quentin spol. s r.o. se stala 15. dubna 2014 novým distributorem X-Rite, Inc. pro ČR a SR.

Praha, 30. dubna 2014 - Společnost Quentin, spol. sr.o. se stala novým oficiálním distributorem americké firmy X-Rite, Inc., která je předním výrobcem přístrojů pro spektrální a densitometrická měření a kalibraci, přístrojů pro předtiskovou přípravu a průmyslových měřících přístrojů.

PANTONE uvádí po dvou letech na trh nové verze vzorníků.

Praha, 11. března 2014 - V roce 2010 PANTONE vydala novou knihovnu barev s označením PANTONE Plus Series, která zahrnovala jak stávající barvy systému PMS (Pantone Matching System), tak barvy nové. Těch tehdy přibylo 224. V roce 2012 přišla nová šarže, která byla doplněna o dalších 336 nových barev. 11. března 2014 uvádí PANTONE nové barevné vzorníky, do kterých bylo přidáno dalších 84 barev. Tím byla završena konsolidace vzorníků PANTONE Goe do stávajícího systému PMS. Za posledních 5 let přibylo do uvedené knihovny celkem 644 barev!

Společnost Tecco GmbH nabízí adekvátní náhradu za fotopapíry ILFORD.

Praha, 17. února 2014 - Vzhledem k nepříjemné situaci ohledně úpadku firmy ILFORD hledají fotografové po celém světě alternativní výrobky pro svou profesionální činnost. Společnost Tecco GmbH nabízí širokou škálu fotopapírů pro fotografický i velkoformátový trh a jejich výrobky mohou být adekvátní náhradou papírů ILFORD.

QUENTIN spol. s r.o., získal jako první v ČR certifikaci pro prodej služby Adobe Digital Publishing Suite.

Praha, 4. října 2013 - QUENTIN, spol. s r.o., získal jako první v ČR certifkaci pro prodej služby Adobe Digital Publishing Suite. Pro společnost jde o další z řady potvrzení, že si zachovává přední postavení voblasti prodeje a podpory vybavení pro DTP, grafiku a tisk.

Společnost Tecco GmbH uvedla na trh nové zajímavé materiály EFI pro solventní tisk a dlouhoočekávaný nátiskový materiál EFI Offset Proof Paper 9140XF Semimatt.

Praha, 1. srpna 2013 – Společnost Tecco GmbH uvedla na trh nové zajímavé materiály EFI pro solventní tisk a dlouhoočekávaný nátiskový materiál EFI Offset Proof Paper 9140XF Semimatt.

EFI, Inc. uvedla na trh novou verzi EFI Fiery XF 5.0.

Praha, 21. března 2013 – EFI, Inc. uvedla na trh novou verzi EFI Fiery XF 5.0.

Akce PANTONE trade in – vyměňte staré vzorníky za nové.

Praha, 25. února 2013 – Až do konce června probíhá akce vyměňte staré PANTONE vzorníky za nové.

PANTONE v letošním roce přináší řadu technologických novinek.

Praha, 24. září 2012 – PANTONE v letošním roce přináší řadu technologických novinek.

Quentin se stal Adobe Gold Resellerem jako první v ČR.

Praha, 21. května 2012 – Společnost Quentin spol. s r.o., se stala Adobe Gold Resellerem jako první v ČR.

Quentin má v ČR první instalaci programového vybavení pro kompletní řešení obchodu nebo firmy na platformě Mac – LightSpeed.

Praha, 27. března 2012 – Společnost Quentin spol. s r.o., autorizovaný distributor produktů XSilva LightSpeed, má v ČR první úspěšnou instalaci LightSpeedu.

Společnost EFI, Inc. uvedla na trh novou verzi jednoduchého, ale velmi silného ripovacího software EFI eXpress 4.5.

Praha, 16. ledna 2012 – Společnost EFI, Inc. uvedla po dvou letech na trh novou verzi jednoduchého, ale velmi silného ripovacího software EFI eXpress 4.5. Kromě stávajících dvou variant – for Photo a for Proofing, je k dispozici i nová – Advanced, která v sobě zahrnuje funkce pro certifikaci a verifikaci digitálního nátisku.

Firma Quentin spol. s r.o. se stala distributorem firmy Code42 Software, která je výrobcem zálohovacího programového vybavení CrashPlan Pro.

Praha, 28. února 2011 – CrashPlan Pro je vysoce výkonné amultiplatformní zálohovací řešení, které zajišťuje podnikovou ochranu dat, tzn. zálohu a jejich obnovení. Zálohovat lze tzv. "onsite" (v rámci firmy), "offsite" (záloha dat v podniku, doma a na cestách), tak i "online" (vzdálené zálohování), a to na platformách Windows, Mac, Linux a Solaris.

QuarkXPress 9 – novinky nové verze
Kupte QuarkXPress 8 s free upgradem na verzi 9

Praha, 23. února 2011 – Jste připraveni vstoupit do digitálního světa? Dnes nestačí jen vydávat tištěné materiály, stále silnější je poptávka po digitálních vydáních. Jak ale snadno publikovat pro digitální zařízení, chytré telefony, tablety? QuarkXPress 9 přináší řešení. Nemusíte se učit nové technologie, pracujte standardním způsobem a svou práci následně publikujte pro web, eBooks, chytré telefony, iPad a další mobilní zařízení.

PANTONE LLC. uvedla na trh nový produkt PANTONE CAPSURE

Praha, 21. ledna 2011 – PANTONE LLC. uvedla na trh nový produkt PANTONE CAPSURE. PANTONE CAPSURE je nový kapesní přístroj k rychlému určení přímé barvy z libovolné odrazové předlohy. Bez připojeného počítače lze naměřit až 100 barev a ke každé z nich je možné přidat třicetisekundový hlasový záznam pomocí vestavěného mikrofonu.

EFI, Inc. uvedla na trh novou verzi EFI Colorproof /
Fiery XF 4.5.

Praha, 3. prosince 2010 – EFI, Inc. uvedla na trh novou verzi softwarového RIPu EFI Colorproof / Fiery XF 4.5.

QuarkXPress: vyberte si svůj magický bundle

Praha, 7. září 2010 – Pro všechny, kdo hledají vhodné řešení pro sazbu a zlom, nebo už ho našli a jen potřebují navýšit počet licencí, připravila až do konce roku společnost Quark dobrou nabídku.

EFI, Inc. vydala zdarma aplikaci EFI XF Mobile Client pro iPhone, iPad a iPod Touch.

Praha, 25. srpna 2010 – Uživatelé EFI Colorproofu XF získají přístup k EFI XF Serveru odkudkoli a kdykoli. Umožňuje pomocí iPhone, iPad nebo iPod Touch přístup k EFI XF Serveru přes mobilní síť nebo wi-fi. Po připojení zobrazuje náhled, status a seznam tiskových úloh, je možné provádět tisk a mazání úloh, kontrolovat výsledky certifikovaného digitálního nátisku, lze i zobrazit přehled tiskových front a stav tiskových výstupních zařízení.

Společnost Pantone LLC, a wholly owned subsidiary of
X-Rite, Incorporated uvedla na trh novou generaci svých klasických vzorníků řady PANTONE Matching System.

Praha, 21. května 2010 – Společnost PANTONE LLC, a wholly owned subsidiary of X-Rite uvedla na trh novou generaci klasických vzorníků řady PANTONE Matching System s doplňujícím názvem Plus Series 2010.

Firma Quentin spol. s r.o. se stala distributorem LaserSoft Imaging, Incorporated.

Praha, 29. března 2010 – Firma Quentin, spol. s r. o. se stala novým distributorem LaserSoft Imaging, Inc. v České republice. Německá společnost LaserSoft je světovým lídrem ve vývoji programového vybavení pro profesionální skenování a archivaci skenovaných obrazů a dokumentů.

Do 30. června plné verze QuarkXPress 8 až o 40% levněji

Praha, 12. února 2010 - Cenově výhodné promo na plné verze QuarkXPress 8. Aktuální cena krabicové verze 14.300 Kč bez DPH. Pokles ceny o 40%. Akce probíhá od 15.2. do 30.6.2010

Společnost EFI, Inc. uvedla na trh novou verzi profesionálního nátiskového a produkčního řešení EFI Colorproof XF / Fiery XF 4.1

Praha, 8. února 2010 - Společnost EFI, Inc. uvedla na trh novou verzi profesionálního nátiskového a produkčního řešení EFI Colorproof XF 4.1 a EFI Fiery XF 4.1.

Společnost EFI, Inc. uvedla na trh novou verzi jednoduchého, ale velmi silného ripovacího nástroje EFI eXpress 4.1

Praha, 13. listopadu 2009 - Společnost EFI, Inc. uvedla na trh novou verzi jednoduchého, ale velmi silného ripovacího nástroje EFI eXpress 4.1. Nyní se EFI eXpress 4.1 nabízí ve dvou variantách – levnější EFI eXpress 4.1 for Photo je určen pro fotografy a všechny zákazníky, kteří chtějí maximálně využít vlastností fotografické tiskárny, a EFI eXpress 4.1 for Proofing, který je určen jak pro fotografy, tak i pro kreativní profesionály, grafiky, malá reklamní a grafická studia nebo všem pracovníkům předtiskové přípravy.

QuarkCopyDesk 8.12 CZ – první lokalizovaná verze
QuarkXPress 8 CZ – snížení ceny o 18%

Praha, 4. listopadu 2009 - Quentin, spol. s r. o., distributor produktů společnosti Quark pro Českou a Slovenskou republiku, oznamuje vydání updatu QuarkCopyDesk 8.12 CZ. Pro stávající uživatele verze 8 je update ke stažení zdarma.
Quentin, spol. s r. o., distributor produktů společnosti Quark pro Českou a Slovenskou republiku, oznamuje, že od 7.11.2009 dojde k poklesu ceny QuarkXPress 8 o 18%.

Společnost EFI, Inc. uvedla na trh novou verzi workflow
EFI XFlow 4.0

Praha, 30. října 2009 - EFI XFlow 4.0 je spolehlivé worflow, které umožňuje automatický převod z různých vstupních formátů do PDF či PS, kontrolu, úpravu, editaci dat před tiskem či digitálním nátiskem nebo produkčním tiskem. Produkt je určen pro malé a střední firmy, které produkují větší množství různých typů tiskových úloh a které mají problém s rozličnými formáty vstupních souborů. Součástí řešení je licence programu Adobe Acrobat Professional a Enfocus Pitstop Professional.

QUARK - DNY OTEVŘENýCH DVEŘí

Praha, 11. září 2009 - PŘIJMĚTE POZVáNí NA „DNY OTEVŘENýCH DVEŘí QUARK“. Rádi bychom Vás ještě před ukončením možnosti upgradovat ze starých verzí QuarkXPress 3, 4 a 5 k 30. září 2009 pozvali na „Dny otevřených dveří Quark“. Budeme Vám k dispozici od 21. do 23. září 2009, vždy od 10 do 17 hodin na naší adrese Quentin, spol. s r. o., Bělohorská 45, Praha 6.

Trh s papírem se mění: Ekologické povědomí zákazníků stále roste

Praha, 21. srpna 2009 - Společnost Tecco získala jako první na světě pro svůj papír EFI CertProof Paper 6225XF ekologický certifikát organizce PEFC. Tento mezinárodní environmentální certifikát stvrzuje ekologické uvědomění výrobce. Pro jeho získání je třeba doložit odpovědný přístup žadatele k ideím trvale udržitelného lesního hospodářství.

QuarkXPress – možnost upgradů z verzí 3, 4 a 5 končí 30. září 2009!

Praha, 16. srpna 2009 - Až do 30. září mohou uživatelé starších verzí aplikace QuarkXPress 3.x, 4.x nebo 5.x upgradovat na nejnovější verzi 8. Společnost Quark oznámila, že po tomto datu již nebude upgrade z uvedených verzí nabízet. 

SPOLEČNOST QUARK VYDALA UPDATER QUARKXPRESS 8.1 CZ

Praha, 4. srpna 2009 – Quentin, spol. s r. o., distributor produktů společnosti Quark pro Českou a Slovenskou republiku, oznamuje vydání updatu QuarkXPress 8.1. Pro stávající uživatele verze 8 je update ke stažení zdarma.

Upgrade ze všech verzí za stejnou cenu již jen do 30. srpna 2009

Praha, 8. června 2009 – QuarkXPress 8 CZ - Quentin, spol. s r.o., distributor produktů společnosti Quark pro Českou a Slovenskou republiku, oznamuje, že možnost upgrade na QuarkXPress 8 za stejnou cenu ze všech předchozích verzí končí 30. srpna 2009.

Správa digitálního obsahu (DAM): budoucnost právě začíná STOP DIGITALNíMU CHAOSU - Canto Cumulus 8 přichází!

Praha, 1. června 2009 – Quentin, spol. s r.o., partner společnosti Canto pro Českou a Slovenskou republiku představuje novou verzi Canto Cumulus 8. Cumulus je výjimečným systémem správy dat pro multimediální dokumenty. Je ideální pro archivaci, organizování a publikování digitálních souborů - ať to jsou obrázky, šablony, prezentace, video, audio nebo text.

Uvedení produktů EFI Colorproof XF 4.0 a EFI Fiery XF 4.0

Praha, 17. března 2009 – Firma EFI, Inc., přední výrobce programového vybavení pro digitální nátisk a produkční tisk, uvedla na trh16. března 2009 novou verzi produktů EFI Colorproof XF 4.0 a EFI Fiery XF 4.0.

Firma PANTONE, Inc., divize X-Rite Incorporated uvedla na trh nové vzorníky přímých barev systému PANTONE Goe

Praha, 26. února 2009 – Firma Pantone, Inc., divize X-Rite Incorporated uvedla na trh nové vzorníky přímých barev systému PANTONE Goe. Ke stávajícímu vějířovému vzorníku PANTONE GoeGuide Coated a vzorníku ve formě samolepek PANTONE GoeSticks Coated přibyly varianty i na nenatíraném papíře – tedy nové vějířové vzorníky PANTONE GoeGuide Uncoated a samolepky PANTONE GoeSticks Uncoated.

3. prosince 2008 zemřel Guenter Gerhard Lange, bývalý majitel a typograf písmolijny H. Berthold AG

Praha, Chicago 4. prosince 2008 – Podle ředitele společnosti Berthold Types Ltd. Harveyho Hunta zemřel bývalý majitel a vyhlášený typograf světoznámé písmolijny H. Berthold AG – Guenter Gerhard Lange včera ráno 3. Prosince 2008 ve svém domě v Mnichově v kruhu rodinném.

Softwarový RIP EFI Colorproof eXpress výhodně k vybraným tiskárnám Canon iPFx100

Praha 21. října 2008 - Firma EFI, Inc. ve spolupráci s firmou Canon připravila na letošní podzim další společnou akci: Softwarový RIP EFI Colorproof eXpress výhodně k vybraným velkoformátovým tiskárnám Canon imagePROGRAF řady x100.

Quentin, spol. s r.o. se stal autorizovaným partnerem Wacom PartnerPlus

Praha, 1. 10. 2008 - Firma Quentin se stala autorizovaným partnerem WACOM
v rámci programu Wacom PartnerPlus. Díky partnerství se společnost Quentin stala součástí celoevropské sítě autorizovaných prodejců.

Firma Quentin, spol. s r.o. se stala distributorem Alwan Color Expertise

Praha 22. srpna 2008 - Firma Quentin, spol. sr.o. je novým distributorem firmy Alwan Color Expertise v České republice. Francouzská společnost Alwan Color Expertise je světovým lídrem ve vývoji programového vybavení pro standardizaci a barevnou správu.

Softwarový RIP EFI Colorproof eXpress zdarma k vybraným tiskárnám HP

Praha 30. července 2008 - Firma EFI, Inc. ve spolupráci s firmou HP připravila zajímavou nabídku – nový softwarový RIP EFI Colorproof eXpress zdarma k vybraným velkoformátovým tiskárnám HP.

Společnost EFI uvedla jednoduchý, ale silný ripovací nástroj EFI Coloproof eXpress

Praha 17. června 2008 - Firma EFI, Inc. uvedla 9. června 2008 na trh jednoduchý, ale velmi silný ripovací nástroj EFI Colorproof eXpress, který přináší uživatelům vysoce kvalitní tiskový výstup s minimálním nastavením a velmi intuitivním uživatelským rozhraním, pracující na posledních verzích operačních systémů Mac OS X a Windows.

Quentin uvádí české doplňky pro Microsoft Office 2008 pro Mac

Praha 10. června 2008 - Společnost Quentin, spol. s r. o. uvádí na trh nejnovější verzi oblíbených doplňků pro aktuální verzi Microsoft Office 2008 pro Mac OS X. Doplňky rozšiřují možnosti tohoto kancelářského balíku o podporu českého jazyka, zahrnují slovníkovou kontrolu pravopisu, české dělení a tezaurus.

Společnost Quark představila novou verzi aplikace pro sazbu a zlom - QuarkXPress 8 Xperience Design

Praha, 30. 5. 2008 - Firma Quentin, distributor produktu QuarkXPress pro Českou a Slovenskou republiku představuje novou verzi nejpoužívanější aplikace pro sazbu a zlom - QuarkXPress 8.

EFI promo akce - certifikace FOGRA zdarma nebo se slevou

Praha 19. května 2008 - Firma EFI, Inc. vyhlásila promo akci, při níž lze získat zdarma nebo slevou certifikaci FOGRA řešení digitálního nátisku EFI.

Quentin spol. s r.o. na Reklamě Polygraf 2008

Praha, 22. 2. 2008 - nosným tématem prezentace bude velkoformátový produkční tisk na tiskárnách Canon ve spojení s novinkou firmy EFI, Inc. – produkčním softwarovým RIPem EFI Fiery XF.

Quentin uvádí na český trh MacBook Air

Praha, 19. 2. 2008 - V Bontonland MegaStore poprvé v ČR, nejtenčí notebook na světě

QuarkXPress 7 iLove Design Bundle

Praha, 15. 2. 2008 - Nový bundle od společnosti Quark.

Quentin, spol. s r.o. obdržel na další dva roky certifikaci Fogry

Praha 31. ledna 2008 - Společnost Quentin, spol. s r. o. získala na další dva roky certifikaci nezávislého institutu Fogra pro digitální nátisk. Tato certifikace Quentinu umožňuje ověřovat a garantovat korektnost digitálního nátisku.

Písmolijna Berthold uvádí nové OpenType Pro písma

Praha, 16. ledna 2008 - Přední světová písmolijna Berthold Direct Corporation uvádí na trh další rodiny písem Berthold v OpenType Pro formátu! Kromě stávajících OpenType písem přibylo do seznamu 21 nových rodin. Celková nabídka písem v OpenTypu nyní činí 60 rodin, které jsou použitelné pro naše jazykové prostředí.

Starší tiskové zprávy


Tiskové informace:

Pokud máte zájem být informován o všech nových tiskových zprávách vydaných společností Quentin, napište

V případě že potřebujete bližší informace o některém z produktů, které distribuujeme, fotografii či produkt na testování, neváhejte a ozvěte se