Cintiq Go

Wacom novinky přes Twitter

YouTube video kanál Wacom


Září 2015

Nové tablety Intuos v několika edicích a barvách, edice se liší softwarem zdarma.


Nebojte se tabletů Wacom a přijďte si je k nám vyzkoušet - Bamboo Stylus, Intuos, Intuos Pro, Cintiq 13 a 22. Snadno si vyberete ten pravý v naší showroom Wacom.

 

BAMBOO
začínáme

CINTIQ
začínáme

ADOBE CS5 & PEN TABLETS

COREL PAINTER 12 & PEN TABLETS

 

 

Nechte se inspirovat:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výprodej demokusů za velmi výhodné ceny.

 

Aktuálně

Nově sídlíme blíže k centru - dtpobchod.cz / Quentin, Sokolovská 100/94, Praha 8, vstup pro pěší z Thámova 32, skrz recepco Meteor Centre B do vnitrobloku.

Na showroom máme obvykle dva Cintiqy, Intuos i Intuos Pro.

Vyzkoušejte a poradíme vám nejvhodnější model.

 

 

 

Stylusy od Wacomu - solo3, duo3, fineline2, alpha2 a Creative Stylus 2

Zde si opravdu vyberete - potřebujete jen ovládat tablet a sem tam si něco napsat či nakreslit? Stačí vám alpha2, solo3 či duo3, chte se však pouštět do pasných poznámek, nějaké té ilustraci? Pak už se vyplatí stylus s bluetooth připojením - fineline2 a pro malování Creative stylus 2.

 

CINTIQ 13HD - nově i ve verzi s podporou dotyku.

Nový Cintiq 13HD touch v kompaktním, tenkém designu. Okuste sílu vysokého výkonu Cintiq 13HD - je to interaktivní pen displej, který umožňuje tvořit přímo na 13,3" HD displeji. Nyní i s podporou dotyku. Je nádherný, tenký, lehký, přenosný. Je v HD rozlišení se zbrusu novým perem Wacom Pro Pen. Je flexibilní s odnímatelným a polohovatelným stojanem.

Tablety Wacom

Představujeme řadu profesionálních grafických tabletů Intuos Pro. Z hlediska práce s perem jsou funkcionalita a parametry na stejné úrovni jako u Intuos5 (tj. lze použít stejné nástroje jako u Intuos4 a 5), součástí balení je navíc automaticky bezdrátový modul.

Aktuální nabídka: Intuos Pro S, M a L (všechny s podporou dotyku) a Intuos4 XL.

Obecná specifikace Intuos Pro
Komunikační rozhraní USB
Konektor USB typ A (PC) - mini (tablet)
Délka kabelu 2 m
Napájení DC 5V z USB portu s kapacitou 500 mA
Provozní teplota 5 až 40 C° 
Skladovací teplota -20 až 60 C°
Relativní provozní vlhkost 30% až 80% nekondenzovaná
Relativní skladovací vlhkost 30% až 90% nekondenzovaná
Pero & multitouch
Technologie pera elektromagnetická rezonance
Poměr stran aktivní plochy pro pero 16:10
Koordinované rozlišení 200 linek na mm (5.080 linek na palec)
Grip Pen (KP-501E): +/- 0,25 mm
Myš (KC-100): +/- 0,50 mm
Lens Cursor (KC-210, pro PTH-850): +/- 0,15 mm
Rozsah náklonu pera +/- 60 stupňů (+/- 50 stupňů u Intuos5 S, PTH-450)
Výška snímání pera 10 mm
Maximum rozpoznatelných prstů deset
Podpora gest gesta s využitím dvou až pěti prstů

    

  Oblasti využití:

 • Digitální fotografie - úpravy fotografií, aplikujete efekt například zesílením tlaku na pero. Dokonalá integrace s grafickými aplikacemi. Citlivost na tlat, náklon, rotaci vám umožňuje opravdu širokou škálu využití.
 • Animace, skicování a kreslení - jak jinak kreslit, než perem
 • Grafický design - pohodlná práce v grafických aplikacích
 • Průmyslový design- typickým přikladem je oděvní, bytový a automobilový design
 • Audio a video editace - pracujete 8 hodin denně? Práce s perem je zdravější a efektivnější.
 • 3D - rozvíjející se 3D vizualizace a projekty

  Jaká řada a velikost je pro mne vhodná?

 • Obecně platí, že pro efektivní operativu počítače jsou vhodné malé rozměry. Jinak záleží na způsobu práce a potřebě dlouhých tahů perem. Módní návrháři například využijí i velikost XL, pro běžné DTP stačí klasický rozměr M (cca A5 Wide). Pokud si nejste jisti, poraďte se s námi nebo si přijďte tablet vyzkoušet.
 • Řada Bamboo - ve verzi Small (A6W) a Medium (A5W). Zdarma získáte přístup na portál Bamboo Dock, kde najdete řadu jednoduchý aplikací a her zdarma. Tablety Pen&Touch reagují na pero i dotyk, můžete jetak použítat i místo trackpadu. Podporují standardní čtyřprstová gesta. Navíc kreslit můžete i prstem. Je tak vhodným nástrojem pro fotografy, animační programy, operativu počítače, ale třeba i pro děti na kreslení a zábavu. Novou možností je zakoupení bezdrátového kitu pro bluetooth připojení.
 • Řada Intuos - profesionální řada s ideálními parametry pro velmi přesnou práci. Umožňuje nastavení opravdu na míru - parametry lze nastavovat pro každou aplikaci zvlášť, dokonalá využitelnost tlačítek a Touch Ringu.
 • Řada LCD tabletů PL a Cintiq. Modely PL jsou zaměřeny spíše pro prezentace a vzdělávání, tzv. "demostrace naživo". Cintiq pak uspokojí maximální měrou všechny ilustrátory a designéry. Pracujete perem přímo na obrazovce, jako byste stáli u malířského stojanu. Dokonalá přesnost a vizuální kontrola je největší předností.
 • Inkling - novinka od Wacomu pro skicování kdekoliv vás napadne. Jedná se o přenosný klip, který přicvaknete k papíru do rozměrů A4 a kreslíte perem na papír. Inkling snímá vaši kresbu a ukládá ji. Velmi dobrou pomůckou je tlačítko na zapnutí nové vrstvy. Umožňuje uložit stovky kreseb. Následně připojíte přes USB k počítači a kresby si exportujete například jako vektory do Ilustrátoru či Photoshopu. Finální úpravy můžete následně provést v počítači.
 • Bamboo Stylus - designový stylus od Wacomu v šesti elegantních pastelových barvách. Tenčí hrot zajišťuje vyšší přesnost a příjemný pocit z ovládání, psaní a kreslení.

- nahoru -

Řada Intuos Pro

Přemýšleli jste někdy jak se rodí postavy, emoce, nápady? Ať už v podobě fotografie, ilustrace, 3D designu, animace nebo výtvarného umění? Odpovědí je průlomová inovace, která navždy mění kategorii tabletů: Intuos5 od Wacomu. Vytvořený pro kreativní profesionály ve čtyřech velikostech Intuos5 S Touch, M Touch, M a L Touch a zachovaný model Intuos4 XL, přináší pravděpodobně nejpřirozenější pocit kreslení, jaký si dokážete představit. 2.048 úrovní zachytí i tu nejjemnější nuanci změny přítlaku pera. Ergonomický design, snadno otočitelný tablet a přizpůsobitelný pro praváky i leváky umožňuje hodiny tvrdé práce. 
Nabízí nastavitelné EpressKeys™ a TouchRing. Nové radiální menu přináší rychlý přístup ke klávesovým zkratkám – dostupné pouhým tahem pera. Rolování stránky, zvětšování a nastavení velikosti štětce je možné provést prstem na Touch Ringu, kde je možné přepínat mezi jednotlivými funkcemi. Novinkou Intuos5 je přidaná dotyková technologie multitouch. Dotyková gesta vám ještě více usnadní práci. Navíc s Wireless kitem můžete mít všechny verze bezdrátové.

Zajímavou novou funkcí je "Precision mode"- volba přesného režimu by měla pomoci všude tam, kde potřebujete pracovat pixel po pixelu s naprostou přesností. Tuto funkci můžete nastavit na libovolné tlačítko na tabletu nebo na peru (automaticky je přednastavena na jedno z tlačítek ExpressKey na tabletu). Pohyb pera se zmáčknutím tohoto tlačítka zpomalí a je tedy jednodušší trefit se přesně na místo, na které potřebujete. Po uvolnění tlačítka se zase "mapování" tabletu vrátí to původní podoby.

Řada Intuos je určena pro každodenní použití. Pro delší životnost nabízíme náhradní díly: výměnné povrchy, rozšiřující pera pro kaligrafii, americkou retuš a další.

 

Rozšiřující nástroje

 

Intuos4/5/Pro Airbrush - rozšiřující nástroj pro americkou retuš. Díky kolečku na peru můžete snadno ovládat intenzitu a množství barvy nanášené během tahu. Neuvěřitelně realistická simulace použití inkoustu, vzdálenosti rozstřikovače a úhlu náklonu z něj dělají autentickou stříkací pistoli s použitím přímo na obrazovce. Jednoduše použitelné kolečko s 1.024 stupni, když jej pustíte zůstane v této poloze i pro další použití, takže je na rozdíl od reálného airbrushe zaručeno kontinuální použití digitálního inkoustu. Kompatibilní s Intuos4/5 a Cintiq 21 a 24.

Intuos4/5/Pro Art Pen - rozšiřující nástroj vhodný pro kaligrafii. Pero má, stejně jako tradiční marker široký, zkosený hrot, který je vytvořený z plastu, anebo pravého filcu. Navíc Art Pen rozpoznává rotaci 360° kolem vlastní osy, takže pokud software tuto rotaci podporuje, můžete pouhým pootočením pera pracovat jako s reálným markerem. Art Penem můžete rovněž nahradit kaligrafické plnící pero. Kompatibilní s Intuos4/5 a Cintiq 21 a 24.

Intuos4/5/Pro Classic Pen - stejná funkcionalita jako standardní Grip Pen, liší se pouze tvarem pera. Kompatibilní s Intuos4/5 a Cintiq 21 a 24.

Intuos4/5/Pro Mouse - myš použitelná na aktivní ploše tabletu. Je dokonalou náhradou za vaši standardní myš. Díky jejímu vyššímu rozlišení  5.080 linek na palec hravě překoná většinu běžných počítačových myší, co se týče přesnosti a přesného ovládání. Navíc je bezdrátová a bezbateriová.

Intuos4/5/Pro Lens Cursor - extrémně přesný Intuos4/5 Lens Cursor je ideálním nástrojem pro CAD/CAE aplikace a 2D/3D grafické aplikace. Rotující Intuos4 Lens Cursor zachovává dobrý úhel pohledu jak pro praváky, tak pro leváky. S rozlišením 5.080 lpi a přesností ± 0,15mm, je Intuos4 Lens Cursor tím přesným a ergonomickým nástrojem pro celé CAD a design odvětví.
Intuos4/5 Lens Cursor nastavuje nové měřítko pro ergonomii v oblasti CAD/CAE. Díky nízké hmotnosti a dokonalému tvaru dokonale padne do ruky a umožní práci bez zybtečné námahy.

 

- nahoru -

Intuos4/5/Pro Accessory Kit - cenově výhodná sada náhradních dílů pro Intuos4/5/Pro Grip Pen. 15 náhradních hrotů, náhradní tlačítko a gumové držáky na pero.
Pro Intuos jsou dostupné i samostatné náhradní hroty po 5-ti kusech a náhradní povrchy, případně přepravní pouzdra.

 

Řada Intuos (nástupce Bammbo)

Vstupte do digitálního světa s novou generací verzí Intuos Pen & Touch. Elegantní černo-stříbrný design a snadné používání. Osvědčené ovládání perem a dotykem. Nedělejte nudné prezentace, vyjádřete se přesně, použijte precizní tahy perem, přidejte do strohých grafů vaše rukou psané komentáře během prezentace, doplňte připomínky nebo náměty vašich posluchačů, zákazníků, kolegů.
Pouhé klepnutí prstem označí ikonu, otevře menu anebo spustí aplikaci. Multi touch dokáže natáčet obraz nebo dokument, zvětšit fotografii, rolovat stránku na internetu. Nechte tedy promluvit vaše prsty, anebo přepněte do precizní řeči tahů perem.

Pen & Touch je navržený jak pro praváky tak i pro leváky. Tablet je vybavený integrovaným úchytem pro pero, novým tvarem gumy a konfigurovatelnými tlačítky, zvanými Express Keys.
A nezapomeňte si nainstalovat Bamboo Dock, najdete v něm mnoho báječných velmi rozličných aplikací. A další si stáhněte z webu, čekají tam na vás.

Pokud nechcete používat multitouch technologii, nabízíme i základní verzi Intuos Pen.

 

- nahoru -

 

 

Řada Cintiq a PL

Modely PL jsou zaměřeny spíše pro prezentace a vzdělávání, tzv. "demostrace naživo".

Řada Cintiq pak uspokojí maximální měrou všechny ilustrátory a designéry. Pracujete perem přímo na obrazovce, jako byste stáli u malířského stojanu. Dokonalá přesnost a vizuální kontrola je největší předností. Na výběr máte z několika velikostí: Cintiq 13" HD je snadno přenosným modelem k 15" notebookům. Modely 21", 22" a 24" podporují technologii Intuos4/5 a lze u nich použít doplňující nástroje pro Intuos4/5 - Airbrush, ArtPen pro ještě efektivnější práci. Navíc model 24" přináší i technologii multitouch.

Cintiq 24HD video

- nahoru -

 

Bamboo Stylus

Pero na míru pro nejen pro váš iPad. Bamboo Stylus Solo3 - přesně takové, jaké byste od Wacomu čekali. Lehké, dobře vyvážené, jednoduše elegantní. V šesti barvách dokonale ladí s vaším Smart Coverem. Tenčí hrot, vyšší přesnost, ideální nástroj pro psaní poznámek, skicování, kreslení nejen na iPadu. Buďte kreativní a využijte svůj iPad naplno. Bamboo Stylus Duo3 - kombinace stylusu s klasickým perem. Bamboo Stylus fineline - bloutooth verze s tenkým hrotem podporující přítlaky a eliminující dotyk ruky při psaní a kreslení. A konečně zachována i stávající verze Bamboo Stylus alpha a mini.

Bamboo Stylus feel pro modely vybavené Wacom technologií (Samsung Galaxy Note a další). Bílý, černý a elegantní karbonový.

 

Bamboo Creative Stylus 2

Stylus pro kreslení na iPadu - simulace štětců, přítlaky, dokonalá ergonomie. Zkrátka ideální nástroj.

- nahoru -

 

 

Inkling

Produkt byl ukončen! Nástupcem je Bamboo Spark.

Začínáte kreslit s tužkou a papírem? Vyčerpává vás skenování obrázků? Pak je pro vás Inkling ideální. Představte si pouzdro na propisky, kde máte malý klip. Vezmete si svůj skicář a klip přicvaknete na jeho horní stranu. Sedíte si v parku na lavičce a kreslíte na papír své nápady. Vše, co kreslíte, je ihned elektronicky zaznamenáno. Jediným kliknutím vkládáte do obrázku vrstvy pro snazší následnou editaci.

Když jste hotoví, přijdete k počítači a výsledky si snadno uložíte. Finální dokončení provedete přímo v počítači. Ve Photoshopu se vám zobrazí jako bitmapy, v Ilustrátoru jako vektory. A konečně Inkling můžete použít i jako flashdisk pro přenášení dalších dat.

Základní vlastnosti

 • Vaše kresby jsou snímány z běžného papíru do rozměnu A4

 • Během tvorby snadno zakládáte nové vrstvy (tlačítko na Inklingu)

 • pero rozeznává 1,024 úrovní tlaku a lze použít i běžné náplně

 • Na Inkling uložíte i stovky kreseb

 • Snadný export vektorových grafik včetně vrstev do Adobe Photoshopu či Illustratoru (CS3 a novější), a programů firmy Autodesk - SketchBook® Pro a SketchBook® Designer (2011 a novější)

 • Pohodlné ukládání v dalších formátech: JPG, BMP, TIFF, PNG, SVG a PDF

 • Návod na instalaci:

  01 Installing software (Mac)
  Mac

  01 Installing software (Windows)
  Win


- nahoru -

 

 

 

Nabídka pro školy - 10% sleva

Tablety Wacom jsou v podstatě základním pracovním nástrojem pro grafiky, návrháře, digitální fotografii, práci ve 3D, ale také například pro audio-video editaci. V okamžiku, kdy uchopíte pero, zjistíte, že i operativa počítače postoupí na vyšší úroveň.

Proto tablety doporučujeme pro školy téměř všech kreativních oborů. Jako partner Wacomu nabízíme 10% slevy na nákupy do oblasti školství.

Druhou oblastí zájmu jsou LCD tablety řady PL. Interaktivní prezentace a demonstrace provádíte přímo na displeji tabletu. Při projekci pak studenti sledují konkrétní postupy výkladu.

Pro koho je nabídka určena

 • Vzdělávací instituce - základní, střední a vysoké školy (soukromé i státní) - jako nástroj výuky
 • Administrativní oddělení vzdělávacích institucí - pro interní potřebu školy mimo výuku
 • Charitativní organizace (podléhají schválení od Wacomu) - primárně neziskové organizace zaměřené na řešení chudoby a vzdělávání

V případě zájmu nás kontaktujte.

- nahoru -

 

 

Studenti a učitelé

Wacom slevy pro studenty a učitele od 1. 6. 2016 prozatím ukončil.

Pro koho je nabídka určena

 • Studenti - studenti denního studia základních, středních a vysokých škol, k uplatnění je nutná kopie platného studentského dokladu s fotografií (ISIC).
 • Učitelé a zaměstnanci škol - pro interní potřebu školy mimo výuku (ITIC).
 • Obecně je nákup omezen na jeden kus (PL interactive display) až dva kusy (Bamboo / Intuos) ročně, nevztahuje se na modely Cintiq.

 

- nahoru -

 

 

Kde koupíte


Quentin / dtpobchod.cz
Fastrova 22, Praha 6, 169 00
Po-Čt 9.00-17.30, Pá 9.30-17.00

qstore.cz
Fastrova 22, Praha 6, 169 00
Po-Čt 9.00-17.30, Pá 9.30-17.00

 

 

 

 

 

 

 

O Wacomu

Wacom již více než 25 let vyvíjí designové nástoje pro snadnou kreativní práci na počítači. Wa-com je zkratkou japonského "Wa" (harmonie) a "com" - počítač. Proto Wacom vytvořil tablet a pero, harmonii mezi člověkem a digitálním světem. Vždyť co je pro člověka přirozenější, než držet v ruce tužku, pero, stětec ...

Více informací najdete na www.wacom.eu.

 

 

- nahoru -