Quentin.czPřehled produktů v sortimentu společnosti QuentinProdejní síť

Quark CopyDesk

QuarkCopydesk 8.12 - první lokalizovaná verze CopyDesku.

QuarkCopyDesk v nové verzi 8 je řešením, které slouží k přípravě a úpravám publikačních podkladů v pre-pressovych workflow, postavených na sázecím programu QuarkXPress a případně též redakčních systémech, jako je zejména Quark Publishing System (QPS).
Quark CopyDesk disponuje stejným zlomovým enginem jako QuarkXPress (styly, kontrola dělení a slovníky v českém a slovenském jazyce, zarovnání, formátování, kerning, proklad, atd.) a výrazně tak usnadňuje a urychluje přizpůsobení textu článků jejich finální podobě ve vysázené publikaci, což je vlastnost, kterou primárně ocení zejména vydavatelství periodik.

 

Standardem jsou nástroje pro skupinovou spolupráci a možnost příméno propojení s QuarkXPress.

V první řadě lze vkládat textové poznámky k textu článku, další možností je vyznačení změn v dokumentu, tzv. redlining.
Quark CopyDesk podporuje i základní úpravu obrázků, podpora průhledností, importu PSD a základních efektů. QuarkCopyDesk je vícejazyková aplikace, kdy si uživatelské rozhraní snadno přepínáte zč šetiny do angličtiny, vše dle potřeby aktuálního uživatele.

Tři možnosti zobrazení zpracovávaného článku.

WYWISIG pohled nabízí úplný pohled na stránku v jejím originálním designu. QuarkCopyDesk plně podporuje bstyly, barvy a průhlednosti programu QuarkXPress. V pohledu Galley pracujete v textovém okně, kde máte úplný přehled o počtu řádků textu a počtu řádků / znaků zbýjajících do konce stanovené velikosti textu.

Import a editace všech typů obrázků podporovaných QuarkXPress 8

QuarkCopyDesk 8 umožňuje rozšířenou práci s obrázky. Importujte PSD soubor, aplikujte masku, otočte obrázek, upravte úrovně, jas a kontrast - to vše můžete provést již v CopyDesku. V paletě měřítek vidíte aktuální parametry obrázku: zda splňuje barevný prostor a požadované rozlišení.

Příprava nových článků

Kromě situace, ve které je Copydesk nejsilnější, tj. editace a přesné zalomení již předpřipravených článků, můžete v CopyDesku vytvářet i články nové. Předpřipravíte si například článek složený z pěti komponent: upoutávka na úvodní stranu, vlastní článek, rozšířená verze pro web, a přidáte dva obrázky, které by mohly článek ilustrovat.

 

  

Stáhněte si demoverzi produktu zde.

Přečtěte si recenzi produktu QuarkCopyDesk: zde.

Systémové požadavky

Mac OS

* Mac Intel® processor (G4 PowerPC® processor minimum)
* 1GB RAM (256MB minimum)
* 450MB HDD
* TCP/IP síť při užití QLA

* Mac OS® X 10.4 (Tiger™), 10.5 a 10.6

Windows® XP

* Microsoft® Windows® XP Service Pack 2 minimum

* 1GHz Pentium® 4 processor minimum
* 1GB RAM (256MB minimum)
* 450MB HDD
* TCP/IP síť při užití QLA

Windows Vista™ / Windows 7

* 1GHz 32-bit (x86) / 64-bit (x64) processor
* 1GB RAM
* Podpora DirectX® 9, 128MB RAM, Pixel Shader 2.0
* 450MB HDD
* TCP/IP síť při užití QLA