QuarkCopyDesk

QuarkCopyDesk je řešením, které slouží k přípravě a úpravám publikačních podkladů v pre-pressovych workflow, postavených na sázecím programu QuarkXPress a případně též redakčních systémech, jako je zejména Quark Publishing System (QPS). Disponuje stejným zlomovým enginem jako QuarkXPress (styly, kontrola dělení a slovníky v českém a slovenském jazyce, zarovnání, formátování, kerning, proklad, atd.) a výrazně tak usnadňuje a urychluje přizpůsobení textu článků jejich finální podobě ve vysázené publikaci, což je vlastnost, kterou primárně ocení zejména vydavatelství periodik.

 

Standardem jsou nástroje pro skupinovou spolupráci a možnost přímého propojení s QuarkXPress. V první řadě lze vkládat textové poznámky k textu článku, další možností je vyznačení změn v dokumentu, tzv. redlining. Podporuje i základní úpravu obrázků, podpora průhledností, importu PSD a základních efektů. QuarkCopyDesk je vícejazyková aplikace, kdy si uživatelské rozhraní snadno přepínáte zč šetiny do angličtiny, vše dle potřeby aktuálního uživatele.

Tři možnosti zobrazení zpracovávaného článku

WYWISIG pohled nabízí úplný pohled na stránku v jejím originálním designu. QuarkCopyDesk plně podporuje styly, barvy a průhlednosti programu QuarkXPress. V pohledu Gallery pracujete v textovém okně, kde máte úplný přehled o počtu řádků textu a počtu řádků / znaků zbývajících do konce stanovené velikosti textu.

Import a editace všech typů obrázků podporovaných QuarkXPress

QuarkCopyDesk umožňuje rozšířenou práci s obrázky. Importujte PSD soubor, aplikujte masku, otočte obrázek, upravte úrovně, jas a kontrast - to vše můžete provést již v CopyDesku. V paletě měřítek vidíte aktuální parametry obrázku: zda splňuje barevný prostor a požadované rozlišení.

Příprava nových článků

Kromě situace, ve které je Copydesk nejsilnější, tj. editace a přesné zalomení již předpřipravených článků, můžete v CopyDesku vytvářet i články nové. Předpřipravíte si například článek složený z pěti komponent: upoutávka na úvodní stranu, vlastní článek, rozšířená verze pro web, a přidáte dva obrázky, které by mohly článek ilustrovat.

Navštivte nás:

Showroom DTPobchod.cz, Thámova 32, Praha 8

 

Kontaktujte produktového manažera:

tel.: +420 233 355 585 | quark@quentin.cz

Stránky provozuje DTPobchod

Sokolovská 100/94, Praha 8

 

tel.: +420 233 355 585 | www.dtpobchod.cz