Quentin.czPřehled produktů v sortimentu společnosti QuentinProdejní síť

Quark XT Set

XT Set pro QuarkXPress 8 a 9 (XT Set pro QuarkXPress 7)

Sada doplňků pro QuarkXPress 8 a 9.

V rámci XT Setu tyto doplňky: Pevné mezery, importní filtry pro MS Word 2007-2008 a Open Office, Paste and Match Style. Součástí XT setu jsou i aktualizované slovníky českého dělení. XT Set pro QuarkXPress 8 obsahuje ještě ASCII Filtr aT602 Filtr.

 

PEVNÉ MEZERY

Pevné mezery - možnost přidávání vlastních znaků či slov, snadná aplikace. V doplňku není možnost odebrat Pevné mezery - lze provést snadno přes funkci Najít a Nahradit.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MS WORD 2007/2008 FILTR / OpenOffice FILTR

Importní filtry umžoňují snadný import dokumentů MS Office 2007/2008 (*.docx) a dokumentů OpenOffice / NeoOffice (*.odt). Nastavení u prvního importu si aplikace následně pamatuje, takže pak lze nastavení využít i při funkci Drag and Drop. Import včetně stylů importuje všechna nastavení původního dokumentu, funkce Převádět pouze kurzívu a tučné písmo a horní index importuje pouze tyto atributy a text lze následně snadno ostylovat přímo v QuarkXPress. Naopak při importu Včetně předloh stylů načtete nastavení stylů přímo z importovaného dokumentu.

 

PASTE AND MATCH STYLE

Doplněk Paste and Match Style umožňuje kopírovat v rámci aplikace QuarkXPress 8 do cílového stylu. Nastavením v preferencích aplikace určíte, zda se použije pouze písmo a velikost písma, nebo všechny atributy cílového stylu. Při vkládání jednoduše přimáčknete k CTRL / Jablko ještě klávesy SHIFT a ALT.

 

XT Set pro QuarkXPress 7

Sada doplňků pro QuarkXPress Passport 7.

Součástí instalace jsou následující doplňky:

ASCII filltr, T602 filtr, MS Word filtr a Pevné mezery. České uživatelské menu, dělení a korektory jsou od verze 7 již součástí originální instalace.

Aktuální verze doplňků z prosince 2008 (nově opraven instalátor pro MAC Power PC).

Nepoužíváte-li import i T602 a ASCII, doporučujeme tyto filtry vypnout.

MS Word Filtr


MS WORD Filtr umožňuje import dokumentů MS Word do verze MS Word 2003.

 

Nedostatky:

Tento filtr neumí importovat hypertextové odkazy a tabulky. Doporučujeme je předem zrušit již ve Wordu, nebo použít importní filtr z originální instalace Quarku.

 

 

Opravy:

MS Word filtr již nevkládá do dokumentu "falešné styly "@@, @@@ ...".

 

 

Pevné mezery

Novinky v aktuální verzi: Opravena chyba zarovnání po aplikaci pevných mezer u některých fontů, nožnost přidávat libovolné unicodové znaky do nastavení pevných mezer.

 

Stáhněte si aktuální verzi XT Setu pro QuarkXPress:

VERZE 9

VERZE 8.

Český návod na instalaci XT Setu naleznete zde.

Starší verze doplňků XTSet pro QuarkXPress 7 naleznete zde.

 

Nejde vám přeinstalovat XT Set? Zkuste smazat manuálně všechny doplňky XT Setu v XTensions a jejich protějšky uložené pod Preferences (např. Pevne mezery.xnt a Pevne mezery.prf).

Hlásí vám XT Set na Mac při instalaci chybu: Novější verze je již instalována? Smažte soubor zde /Library/Receipts/XT Set pro QuarkXPress 8.pkg".

 

QUARK LABS

Užitečné doplňky pro QuarkXPress zdarma.

Více najdete zde.