Quentin.cz


Kalibrace monitorů - kolorimetry

X-Rite ColorMunki Smile

XRite ColorMunki Smile je základní řešení pro kalibraci monitorů. Je určeno fotografům, kteří mají fotografování jako koníčka, designérům či webovým vývojářům, kteří chtějí mít jistotu, že na svém monitoru vidí správně podané barvy. Váha: 308 gramů, velikost: 192mm x 142mm x 52mm. S pomocí XRite ColorMunki Smile lze kalibrovat LCD & LED monitory, notebooky či stolní počítače s pomocí intuitivního a jednoduchého uživatelského rozhraní bez nutnosti znalosti správy barev. K dispozici jsou názorná videa (v angličtině).

Balení obsahuje: ColorMunki Smile, software pro kalibraci monitorů, závažíčko a jednoduchou uživatelskou příručku.

Systémové požadavky:

Windows: Microsoft Windows 7® 32 nebo 64 bit (všechny systémy s posledními service packy), Windows 8® 32 nebo 64 bit, Windows 8.1® 32 nebo 64 bit, Intel® Core 2 Duo CPU nebo lepší nebo AMD Athlon™ XP a lepší, 500MB místa na disku, napájený USB port, kvalitní monitor s rozlišením 1024 x 768 pixelů nebo větším, kalibrace dvou monitorů vyžaduje dvě videokarty nebo duální videokartu s podporou duální video LUT, DVD mechanika nebo internetové připojení pro softwarové updaty, uživatel s administrátorským přístupem.
Mac: OS X10.7.x, or 10.8.x, 10.9.x, Intel® Core 2 Duo CPU nebo lepší, více než 500 MB místa na disku, napájený USB port, monitor s rozlišením alespoň 1024 x 768 bodů nebo větším, kalibrace dvou monitorů vyžaduje dvě videokarty nebo duální videokartu s podporou duální video LUT, DVD mechanika nebo internetové připojení pro softwarové updaty, uživatel s administrátorským přístupem.

 

Jednoduchou českou uživatelskou příručku si můžete stáhnout zde.


X-Rite ColorMunki Display

ColorMunki Display (nezaměňovat s přístroji ColorMunki Photo nebo Design) je zařízení pro rychlou kalibraci monitorů a datových projektorů pomocí jednoduchého uživatelského rozhraní a průvodce. Zařízení se sestává ze samotného kolorimetru ColorMunki Display se zcela technologicky novými optickými systémy včetně rozšířeného filtru (přístroj je rychlejší a barevně přesnější) a oblužným softwarem ColorMunki, který vás automaticky provede procesem kalibrace a po úspěšném zkalibrování zavede vytvořený ICC profil do systému počítače. Kolorimetr ColorMunki Display je vybaven držáčkem na monitory, difuzorem pro měření okolního osvětlení a USB kabelem pro připojení k počítači. Licence pro software je dána kolorimetrem ColorMunki Display. Zařízení je vhodné pro kalibraci všech nových technologicky vyspělých monitorů včetně LED a širokogamutových LCD. Využití najde u poloprofesionálů, kteří potřebují barevnou věrnost pro náhledy budoucích výsledků, fotografů či designérů.

Balení obsahuje: kolorimetr ColorMunki a programové vybavení ColorMunki.

Systémové požadavky:

Windows: Windows 7® 32 nebo 64 bit, Windows 8® 32 nebo 64 bit, Windows 8.1® 32 nebo 64 bit, Windows 10® 32 nebo 64 bit, vše s posledními servis packy, 512MB RAM (2GB doporučeno), Intel® Core 2 Duo CPU nebo lepší, AMD Athlon™ XP nebo lepší, až 500MB volného místa na disku, napájený USB port, monitor s rozlišením 1024 x 768 a větším, DVD mechanika nebo připojení k internetu, administrátorská práva. Pro podporu dvou monitorů se vyžadují dvě videokarty nebo duální video karta podporující dual video s LUT tabulkou.
Mac: Mac OS X 10.7.x, or 10.8.x, 10.9.x, 10.10.x, 10.11.x, 512MB RAM (2GB doporučeno), Intel® Core 2 Duo CPU nebo lepší, až 500MB volného místa na disku, napájený USB port, monitor s rozlišením 1024 x 768 a větším, DVD mechanika nebo připojení k internetu, administrátorská práva.

Připravili jsme pro vás zcela novou rozšířenou českou uživatelskou příručku (2.7.2014) - v nízkém rozlišení zde a ve vysokém rozlišení pro tisk zde.

Jednoduchou českou uživatelskou příručku si můžete stáhnout zde.

 

X-Rite i1Display Pro

i1Display Pro je zcela nové profesionální zařízení pro kalibraci monitorů a datových projektorů. Zařízení se sestává ze samotného kolorimetru i1Display Pro se zcela technologicky novými optickými systémy včetně rozšířeného filtru (přístroj je rychlejší a barevně přesnější) a oblužným softwarem i1Profiler, který vás automaticky provede procesem kalibrace a po úspěšném zkalibrování zavede vytvořený ICC profil do systému počítače. Kolorimetr i1Display Pro je vybaven držáčkem na monitory, difuzorem pro měření okolního osvětlení a USB kabelem pro připojení k počítači. Licence pro software je dána kolorimetrem i1Display Pro. Zařízení je vhodné pro kalibraci všech nových technologicky vyspělých monitorů včetně LED a širokogamutových LCD. Využití najde u náročných fotografů, designérů a profesionálů v předtiskové přípravě, kteří potřebují co nejvyšší barevnou věrnost na svých monitorech, přenosných počítačích či projektorech. Programová aplikace PANTONE Color Manager slouží k aktualizaci knihoven přímých barev ve vašich aplikacích (Adobe, Quark, Corel).

Výhody i1Display Pro oproti ColorMunki Display - přístroj i1Display Pro samotný měří 5 rychleji než ColorMunki Display. Software i1Profiler umožňuje s i1Display Pro navíc oproti ColorMunki software (ColorMunki Display) nastavit u bílého bodu barevnou teplotu nebo xy, měření jiného monitoru nebo papíru, nastavit u jasu uživatelsky 80-250 cd/m2, měření jiného monitoru nebo papíru, optimalizaci na základě PANTONE barev, optimalizaci na základě obrazu, ověření vytvořeného profilu pomocí dE (přímé barvy), pomocí dE (obrazu), uživatelsky definované odchylky, test rovnoměrnosti kalibrace monitoru a další funkce.

Balení obsahuje: kolorimetr i1Display Pro a programové vybevení i1Profiler software a PANTONE Color Manager.

Windows: Windows 7® 32 nebo 64 bit, Windows 8® 32 nebo 64 bit, Windows 8.1® 32 nebo 64 bit, Windows 10® 32 nebo 64 bit, vše s posledními servis packy, 2GB doporučeno, Intel® Core 2 Duo CPU nebo lepší, AMD Athlon™ XP nebo lepší, až 500MB volného místa na disku, napájený USB port, monitor s rozlišením 1024 x 768 a větším, DVD mechanika nebo připojení k internetu, administrátorská práva. Pro podporu dvou monitorů se vyžadují dvě videokarty nebo duální video karta podporující dual video s LUT tabulkou.


Mac: Mac OS X 10.12.x, 10.13.x, 10.14.x, 2GB RAM, Intel® Core 2 Duo CPU nebo lepší, až 500MB volného místa na disku, napájený USB port, monitor s rozlišením 1024 x 768 a větším, DVD mechanika nebo připojení k internetu, administrátorská práva.

Připravili jsme pro vás zcela novou rozšířenou českou uživatelskou příručku (25.9.2014, aktualizováno v červenci 2019) - v nízkém rozlišení zde a ve vysokém rozlišení pro tisk zde.

Jednoduchou českou uživatelskou příručku si můžete stáhnout zde.


Kalibrace monitorů, tiskáren, měření barev - spektrofotometry

 


X-Rite i1Studio

 

Nové kalibrační zařízení X-Rite i1Studio bylo uvedeno 26. října 2017 a nahrazuje léty prověřené X-Rite ColorMunki Photo a PANTONE ColorMunki Design. Pro zákazníky, kteří si chtějí zkalibrovat celý pracovní postup od začátku do konce (od fotoaparátu po tiskárnu), nabízí řešení i1Studio kalibrace fotoaparátů, monitorů, projektorů, tiskáren a mobilních zařízení se systémem iOS. Stávající zákazníci X-Rite ColorMunki Photo je k dispozici zdarma ke stažení software i1Studio a mohou tedy využít níže uvedených nových funkcí. i1Studio software je vyvinut na základě již známého profesionálního kalibračního software i1Profiler. Zákazníci, kteří si zaregistrují nový přístroj od nákupu do 30 dní, získají navrch třetí rok zákuky zdarma.

Nové funkce

• Nová kalibrace skenerů a tiskáren
• Kalibrace mobilních zařízení s iOS: i1Studio je podporováno v aplikaci X-Rite ColorTRUE
• Generování profilů pro černobílý tisk
• Nový design a balení

Co je součástí produktu?

i1Studio obsahuje jak hardware, tak i samozřejmě software:

• i1Studio spektrofotometr
• i1Studio software na kalibraci monitorů, projektorů, skenerů a tiskáren
• Mini ColorChecker Classic Target na kalibraci fotoaparátů a skenerů
• ochranné pouzdro pro i1Studio
• instrukce na stažení software i1Studio

X-Rite i1Studio
X-Rite i1Studio:

X-Rite ColorMunki Photo

PANTONE ColorMunki Design


ColorMunki je ojedinělé řešení pro kalibraci a správu barev. Jedná se o spektrofotometr se softwarem, který umožnuje zkalibrovat váš monitor (podpora je i pro širokogamutové monitory), vaši tiskárnu (vytváření ICC profilů tiskáren na základě 50 barevných polí a jejich optimalizace) a naměřit spektrálně barvy z jakéhokoliv povrchu, které je možné dále využívat v grafických aplikacích jako jsou například: Adobe Photoshop, Adobe InDesign®, QuarkXPress®. Vytváření a správa barevných palet je kompatibilní s Adobe Photoshop, Adobe InDesign®, QuarkXPress®, CorelDRAW® Graphics Suite a Corel® Painter™ (automaticky synchronizuje knihovny barev jak v uvedených aplikacích, tak i v softwaru ColorMunki Design) a samozřejmě se standardem ICC profilů.

Rozdíl mezi verzemi ColorMunki Photo a Design:

Verze Design: má oproti verzi Photo optimalizaci přímých barev.
Verze Photo: má oproti verzi Design software Digital Pouch™ pro přenos obrázků přes ViewSafe™ k zákazníkům. Jedná se o samorozbalovací soubor, který obsahuje připojený pracovní profil se kterým byl obrázek upravován a poté, co jej zákazník obdrží, se porovná barevná věrnost s profilem monitoru na zákazníkově straně.

Porovnávací tabulku verzí ColorMunki Photo a Design v PDF (anglicky) si lze stáhnout zde.

Českou uživatelskou příručku ke ColorMunki Photo v PDF si lze stáhnout zde (1,38MB).

Českou uživatelskou příručku ke ColorMunki Design v PDF si lze stáhnout zde (7,1 MB).

ColorMunki Photo


 

PANTONE ColorMunji Design

ColorMunki Design


X-Rite aplikace pro mobilní zařízení (iPhone, iPod Touch, iPad, Android):


ColorTRUE - aplikace pro iPad a iPhone, která umožňuje zkalibrovat vaše mobilní zařízení. Vyžaduje jeden z kalibračních nástrojů: ColorMunki Smile™, ColorMunki Display™, i1Display Pro™ nebo i1Pro 2™.

ColorTRUE je dostupný také na platformě Android.

ColorTRUE