Certifikace Fogra

Kontaktujte obchodníka

Záruka dosažení barevné standardizované shody digitálního nátisku s normami ISO nebo referenčními normami.

Pro studia a tiskárny je certifikace Fogra nepostradatelnou zárukou o kvalitě jimi poskytovaných služeb. Své klienty potřebují ujistit, že nátisky, které jim předávají, jsou ověřitelně správné. Tuto záruku plně poskytuje institut Fogra.

 

Společnost Quentin je certifikovaným partnerem EFI-FOGRA s oprávněním tuto záruku poskytovat. Na požádání provedeme sadu specializovaných výtisků kalibrovaného pracoviště, změříme vytištěné hodnoty a spolu s protokoly je zašleme společnosti FOGRA k certifikaci. Po ověření správnosti námi provedených testů je zákazníkovi zaslán certifikát a tato společnost bude uvedena na webových stránkách v  seznamu certifikovaných poskytovatelů digitálního nátisku nezávislého institutu FOGRA.

Co je certifikace EFI - Fogra

Certifikace zaručuje dosažení barevné standardizované shody digitálního nátisku s normami ISO nebo referenčními normami, například ISO12647-2 (ISO Coated), nově ISO 12647-7 (ISO Coated v.2) pomocí kalibračního proužku Ugra/Fogra Media Wedge 2.0, 2.2, 3.0 v kombinaci inkoustové tiskárny, softwarového RIPu EFI Colorproof XF a certifikovaného materiálu EFI (výrobce Tecco).

Co je nutnou podmínkou pro certifikovaný nátisk?

  • Profesionální inkoustová tiskárna (například: Epson Stylus Pro 4880 / 7880 / 9880,/ 7900 / 9900, Canon iPF5100, iPF8000...)
  • EFI Colorproof XF v konfiguraci s modulem EFI Colorproof Verifier Option (nebo EFI Designer Edition / EFI Colorproof eXpress v kombinaci EFI Colorproof Verifier Stand Alone)
  • Spektrofotometr (například EFI ES-1000, XRite Eye One...)
  • Certifikovaný materiál (jeden z certifikovaných materiálů EFI institutem Fogra: doporučujeme: EFI Gravure Proof Paper 4245 Semimatt, EFI CertProof Paper 6225XF Semimatt...)
  • Kvalitní instalace, kalibrace a zaškolení celého řešení

Ukázka certifikátu

Lze získat certifikaci Fogra certifikaci vašeho řešení digitálního nátisku?

Ano, po splnění všech podmínek pro certifikovaný nátisk, náš pracovník vytiskne 3 kopie referenčního výtisku s kalibračním proužkem Ugra/Fogra Media Wedge 2.0, 2.2 či 3.0 u zákazníka, zašle je do sídla institutu Fogra, ten je proměří a Fogra vydá certifikaci fogra.cert pro konkrétního zákazníka. Tento zákazník bude po dobu jednoho roku uveden na stránkách Fogra v seznamu všech certifikovaných partnerů EFI - Fogra, kteří jsou oprávněni k poskytování certifikovaného digitálního nátisku v souladu s normou ISO 12647-2 či ISO 12647-7.

Chcete získat certifikace EFI Fogra? Kontaktujte produktového manažera

na email: manas@quentin.cz nebo na tel. čísle: 233 355 585

Zdroj: http://www.efi.com/training-and-services/training/efi-fogra-certification/

Stránky provozuje Quentin, spol. s r.o.,

Sokolovská 100/94, Praha 8

 

tel.: +420 233 355 585 | www.quentin.cz