Komplexní řešení certifikovaného digitální nátisku a produkčního tisku

Digitální barvy tvoří srdce každé činnosti v oboru grafické komunikace - tiskárny, poskytovatele předtiskových služeb, vydavatele, kreativní agentury, poskytovatele služeb zpracování / skenování a tisk obrazů, kopírovacích studií, profesionálních fotografů, prodejen pro fotografy nebo laboratoří.

Profesionálové působící v tomto světě digitálních barev musí přijímat barevná data v mnoha různých formátech, zpracovávat je a předávat na různá výstupní zařízení - ofsetový tisk, flexo, hlubotisk, sítotisk a digitální tiskárny, velkoformátové inkoustové tiskárny - umístěné ve vedlejší místnosti nebo na jiném kontinentu.

Jádro celého procesu tvoří rychlé, flexibilní, snadno použitelné a konzistentní digitální barevné nátisky. Odpověď je EFI Fiery XF - modulární tiskové řešení od vůdčí společnosti na trhu. Bez ohledu na to, zda hledáte svůj první nátiskový či další tiskový systém, nebo zda požadujete predikovatelné barvy pro různá zařízení, kombinaci výkonu, flexibility, rozšiřitelnosti a dostupnosti nabízenou produktem EFI.

EFI Fiery XF tyto vaše požadavky splní nejen dnes, ale i zítra.

Hlavní funkce

EFI Fiery XF umožňuje spojit nejnovější verzi špičkové barevné technologie EFI a standardní, běžně dostupný hardware, čímž je zajištěna ochrana investice a je zajištěn stabilní, nákladově efektivní růst s využitím nejnovějších výsledků v oblasti technologického vývoje ihned, jakmile se tyto výsledky stanou dostupnými.

 

  • EFI Fiery XF podporuje mezinárodně uznávané grafické formáty, což znamená, že svou hodnotu může přidat k čemukoliv, co zákazník předá, včetně PostScript, PDF, JPEG,TIFF, TIFF/IT, Scitex CT/LW, Delta List a DCS.
  • Důmyslná správa barev založená na celosvětově uznávaných ICC profilech poskytuje téměř neomezené možnosti pro dosažení nátisků s kontrolou barev od zaznamenání obrázku přes monitor, zpracování, až po předání na výstupní zařízení.
  • Kompatibilita s nejnovějším formátem pro výměnu dat JDF otevírá EFI Fiery XF cestu k nejširší možné škále pracovních postupů a umožňuje maximalizaci efektivity prostřednictvím obousměrné digitální výměny informací.
  • Práce na různých platformách zajišťuje mimořádnou flexibilitu - lze kombinovat a propojovat pracovní stanice Macintosh se servery pracujícími se systémem Windows a naopak.
  • Nově navržené grafické uživatelské rozhraní (GUI) poskytuje novou úroveň jednoduchosti použití, zkracuje dobu zaučování obsluhy a zvyšuje produktivitu. Samozřejmostí je uživatelsky definované rozhraní a pracovní plocha.
  • Od verze XF 6.0 přešla funkčnost modulu Production Option do základní konfigurace - rozmnožování tiskových souborů, panelování, přetisky a jejich snadná orientace, tisk různých ořezových značek a v neposlední řadě také jednoduchá barevná úprava jako je jas, kontrast, korekce barevných kanálů atd.

Hlavní výhody produkčního RIPU EFI Fiery XF

Barevná věrnost

EFI Fiery XF obsahuje nástroje pro vytváření precizní a plně ovladatelné linearizace tiskárny, tj. pro omezení barevných kanálů a stanovení vlivu světlých inkoustů. Také umožňuje 3D optimalizaci barevných profilů tiskáren a jejich možností lze využít v celém rozsahu barevného gamutu.

Grafiky a správce zaujme i možnost rychlé úpravy barev těsně před vytištěním a funkce Clean Color, která snižuje příměs menšinových inkoustů a výsledný obraz činí čistší a zřetelnější.

Fiery XF pomocí modulu Color Profiler dokáže rychle a kvalitně vyrobit ICC profily materiálů pomocí vestavěných spektrofotometrů v tiskárnách Epson či HP a pomocí nového RGB driveru pro vybrané tiskárny se tato činnost značně urychlí.

Originální Adobe Postscript / Adobe PDF Print Engine

Integrace originálního Adobe interpreteru zajišťuje správné zobrazení průhledností a přetisků, zároveň ušetří vzácný čas při kalkulaci úloh a řešení produkčních chyb. Adobe PDF Print Engine zajišťuje značné urychlení zpracování a tisk PDF dokumentů.

Správa úloh a rozvržení

Unikátní technologie skládání více souborů do jedné tiskové úlohy umožňuje najednou vytisknout různé formáty i soubory s různými barevnými prostory při důsledném využití materiálu. Spolu s nástroji panelování (Tiling), opakování (Step&Repeat) a dalšími plně řiditelnými funkcemi poskytuje kompletní sadu.

Návratnost investice

EFI Fiery XF je modulární systém, umožňující kdykoli v budoucnosti pořídit funkční rozšíření za zlomek původní ceny bez nutnosti investovat do nového RIPu. Poskytuje tím uživateli šanci růst spolu s požadavky trhu. Kapacitu má dostatečnou, nebojte se.

Jednoduchost práce

EFI Fiery XF poskytuje velmi přehlednou správu úloh a okamžitý přehled o použitých nastaveních s možností změny na poslední chvíli. Rovněž správa nastavení je srozumitelně pojatá a směřuje k bezstresovému způsobu práce. Je vybaven pomocníkem, který napovídá další kroky práce a snižuje tak četnost prodlev v práci, když se něco nedaří.

Dalším bodem pro zjednodušení je možnost automatických aktualizací programu.

Mac i Windows

Klient - server řešení aplikace zajišťuje snadnou vzdálenou správu pro administrátory a zároveň lze operátorům omezit přístup k nastavením. Správu i tisk lze provádět z běžných klientských PC i z počítačů Apple.

Návaznost na další zpracování

Pomocí modulu EFI Cut Server umožňuje EFI Fiery XF vytisknout úlohy pro další zpracování v barevně věrném podání na řezacích plotrech. Pokud jsou data připravena s ořezovou cestou, stačí jednoduše kliknutím úlohu rozmnožit, vytisknout a celý výtisk přenést do řezacího plotru. Úloha se automaticky přesune do EFI Cut Serveru a následně vyřeže na řezacím plotru. Tato možnost rozšiřuje použítí systému o velké množství řezacích plotrů, které jsou na trhu.

Podpora tiskáren

Rychlost a ostatní popsané kvality oceníte na celé škále velkoformátových tiskáren od všech hlavních výrobců na trhu: HP, Canon, Epson, Vutek, Rastek, Inca, Océ, OKI, Xerox, Mutoh, Roland, Mimaki a dalších.

Potřebujete více informací? Kontaktujte produktového manažera

na email: manas@quentin.cz nebo na tel. čísle: 233 355 585

Zdroj: www.efi.com/fieryxf

Stránky provozuje Quentin, spol. s r.o.,

Sokolovská 100/94, Praha 8

 

tel.: +420 233 355 585 | www.quentin.cz