Quentin.cz


Jednoduchá kalibrace monitorů a tiskáren

X-Rite i1Studio

 

Nové kalibrační zařízení X-Rite i1Studio bylo uvedeno 26. října 2017 a nahrazuje léty prověřené X-Rite ColorMunki Photo a PANTONE ColorMunki Design. Pro zákazníky, kteří si chtějí zkalibrovat celý pracovní postup od začátku do konce (od fotoaparátu po tiskárnu), nabízí řešení i1Studio kalibrace fotoaparátů, monitorů, projektorů, tiskáren a mobilních zařízení se systémem iOS. Stávající zákazníci X-Rite ColorMunki Photo je k dispozici zdarma ke stažení software i1Studio a mohou tedy využít níže uvedených nových funkcí. i1Studio software je vyvinut na základě již známého profesionálního kalibračního software i1Profiler. Zákazníci, kteří si zaregistrují nový přístroj od nákupu do 30 dní, získají navrch třetí rok zákuky zdarma.

Nové funkce

• Nová kalibrace skenerů a tiskáren
• Kalibrace mobilních zařízení s iOS: i1Studio je podporováno v aplikaci X-Rite ColorTRUE
• Generování profilů pro černobílý tisk
• Nový design a balení

Co je součástí produktu?

i1Studio obsahuje jak hardware, tak i samozřejmě software:

• i1Studio spektrofotometr
• i1Studio software na kalibraci monitorů, projektorů, skenerů a tiskáren
• Mini ColorChecker Classic Target na kalibraci fotoaparátů a skenerů
• ochranné pouzdro pro i1Studio
• instrukce na stažení software i1Studio

X-Rite i1Studio
X-Rite i1Studio


X-Rite ColorMunki Photo
PANTONE ColorMunki Design

ColorMunki je ojedinělé řešení pro kalibraci a správu barev. Jedná se o spektrofotometr se softwarem, který umožnuje zkalibrovat váš monitor (podpora je i pro širokogamutové monitory), vaši tiskárnu (vytváření ICC profilů tiskáren na základě 50 barevných polí a jejich optimalizace) a naměřit spektrálně barvy z jakéhokoliv povrchu, které je možné dále využívat v grafických aplikacích jako jsou například: Adobe Photoshop, Adobe InDesign®, QuarkXPress®. Vytváření a správa barevných palet je kompatibilní s Adobe Photoshop, Adobe InDesign®, QuarkXPress®, CorelDRAW® Graphics Suite a Corel® Painter™ (automaticky synchronizuje knihovny barev jak v uvedených aplikacích, tak i v softwaru ColorMunki Design) a samozřejmě se standardem ICC profilů.

Rozdíl mezi verzemi ColorMunki Photo a Design:

Verze Design: má oproti verzi Photo optimalizaci přímých barev.
Verze Photo: má oproti verzi Design software Digital Pouch™ pro přenos obrázků přes ViewSafe™ k zákazníkům. Jedná se o samorozbalovací soubor, který obsahuje připojený pracovní profil se kterým byl obrázek upravován a poté, co jej zákazník obdrží, se porovná barevná věrnost s profilem monitoru na zákazníkově straně.


Porovnávací tabulku verzí ColorMunki Photo a Design v PDF (anglicky) si lze stáhnout zde.

Českou uživatelskou příručku ke ColorMunki Photo v PDF si lze stáhnout zde (1,38 MB).

Českou uživatelskou příručku ke ColorMunki Design v PDF si lze stáhnout zde (7,1 MB).XRite ColorMunki Photo

ColorMunki Photo

 

PANTONE ColorMunki Design

ColorMunki Design

X-Rite aplikace pro mobilní zařízení (iPhone, iPod Touch, iPad, Android):

 

ColorTRUE - aplikace pro iPad a iPhone, která umožňuje zkalibrovat vaše mobilní zařízení. Vyžaduje jeden z kalibračních nástrojů: ColorMunki Smile™, ColorMunki Display™, i1Display Pro™ nebo i1Pro 2™.

ColorTRUE je dostupný také na platformě Android.

ColorTRUE