Quentin.cz


Spektrofotometry, densitometry

i1Pro 2

i1Basic Pro 2 je spektrofotometr, určený pro profesionály, kteří vyžadují barevně věrné výstupy zařízení jako jsou monitory, projektory, porovnání monitoru s tiskovým výstupem, měření barev a kalibraci výstupních zařízení (RGB, CMYK) tiskáren.

Podrobnou technickou specifikaci naleznete zde.

Jednotlivé konfigurace spektrofotometru i1Pro 2 naleznete zde.

 

XRite i1Pro 2

XRite iSis

 

X-Rite i1iSis je plně automatizovaný, velmi rychlý spektrofotometr pro čtení kalibračních terčů formátu A4+ (maximální šířka papíru 23 cm). Systém obsahuje přepínatelný UV filtr s OBC (kontrola optických zjasnovačů). i1iSis XL obsahuje samotný přístroj, příslušenství, napájecí sadu a manuál.

X-Rite iSis, iSis XL

XRite iSis:

XRite iSis XL

 

X-Rite i1iSis XL je plně automatizovaný, velmi rychlý spektrofotometr pro čtení kalibračních terčů formátu A3+ (maximální šířka papíru 33 cm). Systém obsahuje přepínatelný UV filtr s OBC (kontrola optických zjasnovačů). i1iSis XL obsahuje samotný přístroj, příslušenství, napájecí sadu a manuál.

X-Rite iSis, iSis XL

XRite iSis XL:

XRite OBC Kit

 

Modul pro kompenzaci optických zjasnovačů pro X-Rite iSis a iSis XL. Obsahem balení je software a OBC standardy. Vyžaduje iSis nebo iSis XL, ProfileMaker, MonacoPROFILER nebo iProfiler.

X-Rite OBC Kit
XRite OBC kit:

Rodina produktů eXact

Český video seminář o produktu XRite eXact vedený expertem Janem Smékalem (30.9.2013) naleznete zde.

 

XRite eXact Basic

 

X-Rite eXact je technologicky nejnovějším ručním a přenosným densitometrem, který kombinuje svou sílu přesným měřením a ergonomickým zpracováním přístroje samotného. A to vše s uživatelsky přívětivým rozhraním a všemi potřebnými funkcemi, které jsou potřeba při ověřování a měření tisku.

X-Rite eXact Basic je zcela základním denzitometrem, který nalezne především uplatnění v komerčním ofsetovém tisku. Tiskoví operátoři potřebují základní informace v CMYKovém módu, základní denzity, nárůst tiskového bodu (TVI) a plošné pokrytí (TV). Přesně tyto funkce jsou k dispozici v základní verzi Basic. Dodává se ve verzi s aperturou 2 nebo 4 mm. Kdykoliv lze verzi Basic povýšit upgradovacím kódem na verze Basic Plus, Standard či Advanced. Verze Basic nemá k dispozici Bluetooth a měření spektrálních dat. Je přímým následovníkem přístrojů 504, 508 a DensiEye.

X-Rite eXact Basic je dodáván v základním balení bez kufříku.


eXact Basic
XRite eXact Basic

XRite eXact Basic Plus (dříve Densitometer)

 

X-Rite eXact Basic Plus je densitometr, který je oproti verzi Basic doplněn o následující funkce PantoneLive (knihovny přímých barev Pantone), Pass/Fail, Bluetooth (možnost i bez Bluetooth), měření spektrálního intervalu po 10 nm, uložení standardů (až 20.000).

Balení obsahuje: obal, dokovací stanice, napájecí zdroj, USB kabel, uživatelská příručka, CD s dokumentací a školením, software eXact Manager a DataCatcher. Dodává se s aperturami 1,5 mm, 2 mm, 4 mm or 6 mm.

eXact Basic Plus
XRite eXact Basic Plus


XRite eXact Standard

 

XRite eXact je technologicky nejnovějším ručním a přenosným densitometrem, který kombinuje svou sílu přesným měřením a ergonomickým zpracováním přístroje samotného. A to vše s uživatelsky přívětivým rozhraním a všemi potřebnými funkcemi, které jsou potřeba při ověřování a měření tisku.

Verze Standard a Advanced jsou vybaveny dalšími speciálními knihovnami barev. eXact podporuje nyní všechny měřící mody v souladu s normou ISO 13655:2009 (M0, M1, M2 a M3).

XRite eXact Standard a eXact Advanced oproti základní verzi obsahují: knihovny barev Plus series a Pantone Goe (coated a uncoated), reference G7, PSO a JapanColor.

eXact Standard
XRite eXact Standard:

XRite eXact Advanced

 

XRite eXact je technologicky nejnovějším ručním a přenosným densitometrem, který kombinuje svou sílu přesným měřením a ergonomickým zpracováním přístroje samotného. A to vše s uživatelsky přívětivým rozhraním a všemi potřebnými funkcemi, které jsou potřeba při ověřování a měření tisku.

Verze Standard a Advanced jsou vybaveny dalšími speciálními knihovnami barev. eXact podporuje nyní všechny měřící mody v souladu s normou ISO 13655:2009 (M0, M1, M2 a M3).

XRite eXact Standard a eXact Advanced oproti základní verzi obsahují: knihovny barev Plus series a Pantone Goe (coated a uncoated), reference G7, PSO a JapanColor.

eXact Advanced
XRite eXact Advanced:

XRite NetProfiler 3

 

NetProfiler 3 udržuje přesnost a konzistentnost měřících zařízení (při větším počtu měřících zařízení ve firmě také konzitentnost mezi přístroji). Slouží k ověření, optimalizaci a certifikaci vašeho přístroje a to vše s jednoduchým a intuitivním rozhraním. NetProfiler obsahuje software a kalibrační kartičku (má certifikaci na jeden rok). Kalibrace přístroje probíhá s připojením na systém vzdálené správy na serveru X-Rite, kde se ukládají všechna naměřená data včetně protokolů o certifikaci a profilech jednotlivých přístrojů. Data lze zpětně vyvolat a profily opět nahrát do příslušného měřícího zařízení.

Výhody NetProfiler: mezipřístrojová shoda, operativní kontroly kolorimetrické kondice, jistota přístrojové shody se standardy, NetProfiler šetří čas a peníze - kvalitní a efektivní práce a cenová výhoda při zaslání přístroje do servisu.

Dodávka software zahrnuje: instalační CD se software NetProfiler, manuál a instrukce k registraci, kalibrační kartu NetProfiler (nutno obnovit po 24 měřeních nebo 12 měsících).

Systémové požadavky: všechny následující operační systémy v 32 a 64 bitových konfiguracích: Windows XP, Windows 7, Windows 8 a 8.1. Hardwarová podpora pro následující měřící přístroje: Color i5, Color i7, CE-7000A, SF-600 Series, SP62, SP64, 962, 964, SpectroEye, Ci52, CF57, RM400.

Netprofiler 3
XRite NetProfiler 3:

X-Rite Ci60 - Medium aperture (8mm) Sphere Based Spectrophotometer

 

X-Rite Ci60 je nejnovějším kulovým spektrofotometrem na trhu. Je určen pro široké průmyslové použití - měří z různých nerovných povrchů - plasty, textil, dřevo, kov, malby, automobilový průmysl atd. Osvětlená plocha: 14 mm a měřený bod 8mm.

X-Rite Ci60
X-Rite Ci60:

X-Rite Ci62 - Medium aperture (8mm) Sphere Based Spectrophotometer

 

X-Rite Ci62 je nejnovějším kulovým spektrofotometrem na trhu. Je určen pro široké průmyslové použití - měří z různých nerovných povrchů - plasty, textil, dřevo, kov, malby, automobilový průmysl atd. K dispozici jsou apertury: 6,5 mm / 4 mm, 14 mm / 8 mm nebo 20 mm / 14 mm (large).

X-Rite Ci62
X-Ci62:

X-Rite Ci64 - Dual aperture (4 & 8 mm switchable) Sphere Spectrophotometer

 

X-Rite Ci64 je nejnovějším kulovým spektrofotometrem na trhu. Je určen pro široké průmyslové použití - měří z různých nerovných povrchů - plasty, textil, dřevo, kov, malby, automobilový průmysl. Přepínací apertura mezi 4 a 8 mm.

X-Rite Ci64
X-Rite Ci64:

X-Rite Ci64L - Large aperture (14mm) Sphere Based Spectrophotometer

 

X-Rite Ci64 je nejnovějším kulovým spektrofotometrem na trhu. Je určen pro široké průmyslové použití - měří z různých nerovných povrchů - plasty, textil, dřevo, kov, malby, automobilový průmysl. Apertura 14 mm.

X-Rite Ci64
X-Rite Ci64L:

X-Rite iCPlate2 X

 

X-Rite iCPlate2 je ruční měřící přístroj ve verzi X, který je určen pro měření pokrytí klasických kovových a polyesterových (pozitivních i negativních) tiskových desek s možností vizuální kontroly. Zařázení podporuje rastry AM a FM a měření tiskových desek. Přístroj může být upgradován na verzi iCPlate2 XT pomocí kodu.

X-Rite iCPlate2 X
X-Rite iCPlate2 X:

X-Rite iCPlate2 XT

 

X-Rite iCPlate2 XT je ruční měřící přístroj ve verzi XT, který je určen pro měření pokrytí klasických kovových a polyesterových (pozitivních i negativních) tiskových desek s možností vizuální kontroly. Oproti verzi X umožnuje verze XT měřit také filmy a papír s mnoha dalšími měřícími hodnotami jako je pokrytí, velikost, úhel točení sítě, počet linek na palec/cm či charakteristiku desku. Zařázení podporuje rastry AM a FM a měření tiskových desek.

X-Rite iCPlate2 XT
X-Rite iCPlate2 XT:

X-Rite RM200QC

 

X-Rite RM200QC je ruční spektrokolorimetr, který slouží pro kontrolu kvality barev. Na základě referenční barvy změří přístroj odchylku od měřené barvy. Lze volit průměr až z tří měření.

X-Rite RM200QC
X-Rite RM200QC:

Rodina produktů InkFormulation 6

InkFormulation
X-Rite InkFormulation 6 je profesionální software pro tvorbu recepturování (míchání) barev a odstínů pro použití v ofsetovém tisku, flexotisku, hlubotisku či sítotisku. Zákazníkům především urychluje přípravu a míchání barev, snižuje zásoby zbytkových barev, poskytuje reprodukovatelné a konzistentní výsledky na široké škále podkladů včetně transparentních filmů a metalizovaných povrchů a snižuje cenu výsledné barvy. InkFormulation dále umožňuje kvalitní správu kalibračních dat a vytvořených receptur. Využití nalezne především v komerčních tiskárnách, v obalovém průmyslu či u dodavatelů tiskových barev. InkFormulation 6 je modulárním řešením, zákazník si může zakoupit příslušný modul, který opravdu ke své práci potřebuje. K dispozici jsou:

X-Rite InkFormulation 6 PrinterBasic
X-Rite InkFormulation 6 PrinterPro (vč. ColorQuality 6 Pro)
X-Rite InkFormulation 6 Manufacturer (vč. ColorQuality 6 Pro)
X-Rite InkFormulation Online

a dále doplňkové moduly:

vážící a dávkovací zařízení, základní materiály (vylepšená funkčnost v IF 6), kalibrace tiskových válců a externí databáze pro síťové systémy (MySQL).

 

Novinky verze InkFormulation 6

• základní materiály - použití jednotlivých aditiv napříč kalibračních řad, možnost změny aditiva v receptuře bez nutnosti přípravy nového vzorku, jeho nátisku a měření (menší počet kalibrančích databází, zjedndušená manipulace s kalibračními databázemi a recepturami)
• kalibrace tiskových válců - rychlé, automatické a přesné určení správné tloušťky filmu ve flexu, hlubotisku a sítotisku (menší počet kalibračních databází, použitelnost na různých podkladech, snadné použití).
• tiskové protokoly - uživatelsky definované tiskové protokoly (vložení loga, čárového kódu, štítku, definice a uložení většího počtu protokolů).
• zjednodušená obsluha - rychlá klávesa pro spuštění recepturování, flexibilní třídící kritéria pro generování receptur, přímý přístup do databáze substrátů, jednodušší a efektivnější práce se zbytkovými barvami, vylepšení v oblasti správy uživatelů, snížení množství rozpouštědla pro dávkovací systémy, přepínání mezi recepturování z palety a přímým formulováním u během procesu formulace.
• zlepšení v oblasti výměny dat - podpora CxF3, import kalibrační databáze z ColorMasteru, podpora ERP (např. SAP).
• nové uživatelské rozhraní a flexibilita.
• InkFormulation a ColorQuality navzájem komunikují a sdílejí data. Stačí jedno kliknutí pro přepnutí mezi oběma aplikacemi, ColorQuality je součástí InkFormulation Manufacter, PrinterPro a Online verzí.

Podporované přístroje: X-Rite eXact, SpectroEye, Spectrolino, SP62, SP64, 530, 962, 964, 939, Color i5, Color i7, CE 2180, CE 3100, CE 7000, 7000A, CE XTH, CE XTS, ER 50. Datacolor SF 600 a Mercury.

X-Rite InkFormulation 6
X-Rite InkFormulation 6 PrinterBasic:


X-Rite InkFormulation 6 PrinterPro (vč. ColorQuality 6 Pro):X-Rite InkFormulation 6 Manufacturer (vč. ColorQuality 6 Pro):

 

Upgrady InkFormulation 6:


Zde jsou funkce dostupné v jednotlivých modulech:
  Manufacturer PrinterPro PrinterBasic Online

Vytvoření kalibrační databáze

ano
ne ne ano
Transparentní barvy ano ano ne ano
Kalkulace viskozity (flexotisk, hlubotisk) ano ano ano ano
Základní materiály ano volitelně ne ano
Kalibrace tloušťky filmu (tiskových válců) ano volitelně ne ano
Vážící a dávkovací systémy ano volitelně volitelně ano
Elektronická receptura volitelně volitelně ne volitelně
Přehled funkcí - recepturování:
  Manufacturer PrinterPro PrinterBasic Online

Výpočet receptury

ano
ano ano
ano
Korekce receptury ano ano ano ano
Formulace Lab ano ano ano ano
Manuální zadání receptury ano ano ano ano
Recepturování z palety ano ano ne ano
Batch formulation ano ne ne ano
Skupina kolorantů ano ano ne ano
Změna tloušťky filmu ano ano ano ano
Změna viskozity ano ano ano ano
Výpočet potřebného množství tiskové barvy ano ano ne ano
Přehled funkcí - databáze:
  Manufacturer PrinterPro PrinterBasic Online

Lokální databáze

ano
ano 1
Server
Centrální databáze (sdílená přes LAN) volitelně
(MySQL)
volitelně
(MySQL)
ne Server
Externí databáze na serveru (online verze) ne ne ne Server
(MySQL)
Databáze receptur ano ano ano Server
Kalibrační databáze ano ano ano Server
Databáze podkladů ano ano ne Server
Databáze tiskových válců ano ano ne Server
Databáze základních materiálů ano volitelně ne Server
Databáze zbytkových barev ano ano ne Server
Přehled funkcí - výměna dat:
  Manufacturer PrinterPro PrinterBasic Online

Import / export receptury

ano
ano import
ano
Import / export kalibračních dat ano import import ano
Import / export podkladů ano import import ano
Import / export základních materiálů ano volitelně ne ano
ColorNet ano ano ne ano
CxF ano ano ano ano
E-receptura volitelně volitelně ne volitelně
Napojení na dávkovací systémy ano volitelně ne ano
Přehled funkcí - další moduly:
  Manufacturer PrinterPro PrinterBasic Online
Podpora online
ano
ano ano
ano
Unit management ano ano ne ano
Administrátorská správa ano ano ne ano
Záloha ano ano ano ano
Knihovny PANTONE, HKS ano ano ano ano
ColorQuality Pro ano ano ne ne
ColorQuality Online ne ne ne ano

 

X-Rite Color iQC Print

 

X-Rite Color iQC Print je vysoce profesionální software pro kontrolu kvality. Odstanuje pochybnosti při hodnocení kvality tisku po všech stránkách. Jeho snadná flexibilita (nastavení, uživatelsky definovatelné rozhraní, vlastní definice norem) umožnuje barevnou analýzu tištěných vzorků, výrobních vzorků nebo hotových výrobků jakéhokoliv typu. K dispozici jsou tři úrovně software pro konkrétní odvětví a požadavky na barevnou přesnost.

Další informace:

1) Rozdíly mezi verzemi iQC Print a iQC Print Basic naleznete zde.
2) Produktový leták v angličtině zde.
3) Jednoduchý návod v češtině zde.


X-Rite Color iQC Print:

X-Rite Color iQC Print Basic

 

X-Rite Color iQC Print je vysoce profesionální software pro kontrolu kvality. Odstanuje pochybnosti při hodnocení kvality tisku po všech stránkách. Jeho snadná flexibilita (nastavení, uživatelsky definovatelné rozhraní, vlastní definice norem) umožnuje barevnou analýzu tištěných vzorků, výrobních vzorků nebo hotových výrobků jakéhokoliv typu. K dispozici jsou tři úrovně software pro konkrétní odvětví a požadavky na barevnou přesnost.

Další informace:

1) Rozdíly mezi verzemi iQC Print a iQC Print Basic naleznete zde.
2) Produktový leták v angličtině zde.
3) Jednoduchý návod v češtině zde.


X-Rite Color iQC Print Basic: